Fenerbahçe’de Vitor Pereira büyük hayal kırıklığı yarattı! Yollar ayrılacak mı?

bencede

New member
Lider Ali Koç, haziran ayının başında çabucak hemen teknik yönetici bile belirli değilken topluluğa umut dolu iletiler yollamıştı. Lider Koç, “Geride kalan 3 dönemde tecrübe kazandık. Futbolun rengi bu dönem Sarı-Lacivert olacak” demişti. Akabinde grubun başına, 2015-16’da bakılırsav yapan ve olaylı bir biçimde ayrılıp, yüklü tazminat kazanan Vitor Pereira getirildi.

Portekizli de iddialıydı, birinci kelamları, “Yarım kalan kıssayı tamamlamaya geldim” oldu. Dönem öncesi verilen bu tezli demeçlerin yerini hayal kırıklığına bırakması fazla uzun sürmedi.

Derbinin devamı gelmedi

Ligde 4 maçta alınan 1 puanla tepe yarışının gerisinde kalan Fenerbahçe, Galatasaray’ı deplasmanda yenerek hayata döndü. Lakin açılan beyaz sayfa, yalnızca 1 haftada yerini karamsar bir tabloya bıraktı.

Göztepe deplasmanında vasat bir oyunla 1 puan alan Sarı-Lacivertliler’in tepeyle ortası bir defa daha açıldı. Ligde çabucak hemen 14. hafta geride kalmasına karşın önder Trabzonspor ile fark 12 puana yükseldi. Fenerbahçe için Avrupa macerası da büyük hayal kırıklığı oldu. Kanarya, Frankfurt, Olympiakos ve Antwerp’in yer aldığı kümede çabucak hemen son maçlar oynanmadan birinci iki bahtını kaybetti. 2021-22 döneminde çabucak hemen kasım ayı bitmeden hayaller suya düştü…

Taraftarı çıldırttı

Ali Koç ve Vitor Pereira her açıklamasında sonuna kadar şampiyonluk uğraşında olacaklarını söylese de grubun ortaya koyduğu futbol taraftara hiç umut vermiyor. Daha da vahimi, Pereira her geçen hafta diğer bir oyuncusunu küstürmeye devam ediyor. Mesut Özil’le sorun yaşayan, geçen dönemin yıldızı Dimitris Pelkas’ı adeta futbola küstüren Portekizli çalıştırıcı, Göztepe deplasmanında da grubun en güzeli olarak görülen İrfan Can Kahveci’yi oyundan çıkardı.

Ulusal yıldız da hocasına reaksiyon gösterdi. Öte yandan geçen dönemin devre içinde geldiği günden beri Fenerbahçe’nin en yeterlisi olarak gösterilen, ismi Avrupa’nın devleriyle anılan Attila Szalai de son 3 resmi maçta kulübeye mahkum kaldı.

Bu yaşananlar yetmiyormuş üzere, yalnızca 1 şut çekilen ve konuma girilemeyen Göztepe maçının birinci yarısı için, “Kaliteli bir oyun oynadık, hayli sayıda konuma girdik” diyen Pereira, taraftarı bir sefer daha çıldırttı.

Son 4 yılın en kötüsü!

Vitor Pereira, Göztepe maçının bilhassa birinci yarısında kaliteli oynadıklarını, atakta durumlar ürettiklerini, 1-0’lık Göztepe üstünlüğünün adil bir sonuç olmadığını söylemiş oldu. Maçın sonunda ortaya çıkan şut istatistiği ise Fenerbahçe için son 4 yılın en berbatı oldu!

Sarı Lacivertliler, rakip kaleye yalnızca 4 şut gönderebildi. Kanarya, ligden düşme tehlikesi yaşadığı 2018-19 döneminde bile rakip kaleyi bu kadar az tehdit ettiği bir maç oynamamıştı. Fenerbahçe en son 20 Ekim 2017’de Galatasaray ile deplasmanda karşılaştığı ve 0-0 sona eren derbide kaleye 4 şut gönderebilmişti.

KÜÇÜK YORUM

Arda Erol (Hocanın kim olduğunu 4’lüye dönünce gördük)

Yaptığı açıklamalardan görülüyor ki Vitor Pereira, her geçen hafta gerçeklikten biraz daha kopuyor. Göztepe maçının birinci yarısında sergiledikleri futbola övgüler dizmesi bunun son örneği. örneğin lider ya da bir yönetici, “Hocam, şu girdiğimiz durumlar hangileri bir gösterir misin?” diye sorsa ne cevap verir epeyce merak ediyorum. Dahası, ataktaki sorunun Serdar Dursun’a yeteri kadar orta yapamamak olduğunu söylemesi de enteresandı.

meğer Serdar’ın kendisi, Atınç Nukan (1.96 m.) ve Arslanagiç (1.91 m.) karşısında hava toplarında zorlandığı için arkadaşlarından yerden oynamalarını istemişti… Pereira, İrfan Can’ı oyundan almasına yönelik tenkitler için, “Değişiklikleri ben yapıyorum. Bu grubun hocası benim” dedi. Sayın Pereira merak etmesin, lider Ali Koç’un, “Hocamız sistemi değiştirecek” kelamlarından daha sonra inatla savunduğu 3’lü defansı bırakıp çabucak 4’lüye döndüğünde, kadronun hocasının kim olduğunu herkes gördü aslına bakarsanız.

Portekizli de iddialıydı, birinci kelamları, “Yarım kalan kıssayı tamamlamaya geldim” oldu. Dönem öncesi verilen bu argümanlı demeçlerin yerini hayal kırıklığına bırakması fazla uzun sürmedi.

Derbinin devamı gelmedi

Ligde 4 maçta alınan 1 puanla tepe yarışının gerisinde kalan Fenerbahçe, Galatasaray’ı deplasmanda yenerek hayata döndü. Lakin açılan beyaz sayfa, yalnızca 1 haftada yerini karamsar bir tabloya bıraktı.

Göztepe deplasmanında vasat bir oyunla 1 puan alan Sarı-Lacivertliler’in tepeyle ortası bir kere daha açıldı. Ligde çabucak hemen 14. hafta geride kalmasına karşın başkan Trabzonspor ile fark 12 puana yükseldi. Fenerbahçe için Avrupa macerası da büyük hayal kırıklığı oldu. Kanarya, Frankfurt, Olympiakos ve Antwerp’in yer aldığı kümede çabucak hemen son maçlar oynanmadan birinci iki bahtını kaybetti. 2021-22 döneminde çabucak hemen kasım ayı bitmeden hayaller suya düştü…

Taraftarı çıldırttı

Ali Koç ve Vitor Pereira her açıklamasında sonuna kadar şampiyonluk çabasında olacaklarını söylese de grubun ortaya koyduğu futbol taraftara hiç umut vermiyor. Daha da vahimi, Pereira her geçen hafta öteki bir oyuncusunu küstürmeye devam ediyor. Mesut Özil’le sorun yaşayan, geçen dönemin yıldızı Dimitris Pelkas’ı adeta futbola küstüren Portekizli çalıştırıcı, Göztepe deplasmanında da kadronun en düzgünü olarak görülen İrfan Can Kahveci’yi oyundan çıkardı.

Ulusal yıldız da hocasına reaksiyon gösterdi. Öte yandan geçen dönemin devre içinde geldiği günden beri Fenerbahçe’nin en düzgünü olarak gösterilen, ismi Avrupa’nın devleriyle anılan Attila Szalai de son 3 resmi maçta kulübeye mahkum kaldı.

Bu yaşananlar yetmiyormuş üzere, yalnızca 1 şut çekilen ve konuma girilemeyen Göztepe maçının birinci yarısı için, “Kaliteli bir oyun oynadık, epey sayıda duruma girdik” diyen Pereira, taraftarı bir sefer daha çıldırttı.

Son 4 yılın en kötüsü!

Vitor Pereira, Göztepe maçının bilhassa birinci yarısında kaliteli oynadıklarını, atakta durumlar ürettiklerini, 1-0’lık Göztepe üstünlüğünün adil bir sonuç olmadığını söylemiş oldu. Maçın sonunda ortaya çıkan şut istatistiği ise Fenerbahçe için son 4 yılın en berbatı oldu!

Sarı Lacivertliler, rakip kaleye yalnızca 4 şut gönderebildi. Kanarya, ligden düşme tehlikesi yaşadığı 2018-19 döneminde bile rakip kaleyi bu kadar az tehdit ettiği bir maç oynamamıştı. Fenerbahçe en son 20 Ekim 2017’de Galatasaray ile deplasmanda karşılaştığı ve 0-0 sona eren derbide kaleye 4 şut gönderebilmişti.

KÜÇÜK YORUM

Arda Erol (Hocanın kim olduğunu 4’lüye dönünce gördük)

Yaptığı açıklamalardan görülüyor ki Vitor Pereira, her geçen hafta gerçeklikten biraz daha kopuyor. Göztepe maçının birinci yarısında sergiledikleri futbola övgüler dizmesi bunun son örneği. örneğin lider ya da bir yönetici, “Hocam, şu girdiğimiz durumlar hangileri bir gösterir misin?” diye sorsa ne karşılık verir fazlaca merak ediyorum. Dahası, ataktaki sorunun Serdar Dursun’a yeteri kadar orta yapamamak olduğunu söylemesi de enteresandı.

halbuki Serdar’ın kendisi, Atınç Nukan (1.96 m.) ve Arslanagiç (1.91 m.) karşısında hava toplarında zorlandığı için arkadaşlarından yerden oynamalarını istemişti… Pereira, İrfan Can’ı oyundan almasına yönelik tenkitler için, “Değişiklikleri ben yapıyorum. Bu ekibin hocası benim” dedi. Sayın Pereira merak etmesin, lider Ali Koç’un, “Hocamız sistemi değiştirecek” kelamlarından daha sonra inatla savunduğu 3’lü defansı bırakıp çabucak 4’lüye döndüğünde, ekibin hocasının kim olduğunu herkes gördü aslına bakarsan.