Galatasaray’ın yeni teknik yöneticisi Domenec Torrent’ten kadroya birinci bildiriler

bencede

New member
Fatih Terim’le yollar ayrıldıktan daha sonrasında İstanbul’a gelen Galatasaray ‘ın yeni teknik yöneticisi Domenec Torrent, vakit kaybetmeden iş başı yaptı. Evvelki gece Türkiye’ye iniş yapan 59 yaşındaki çalıştırıcı, dün sabah Florya Metin Oktay Tesisleri’ne gitti. birinci vakit içinderda Galatasaray Lideri Burak Elmas ile bir ortaya gelen ve kısa bir toplantı yapan Torrent, muvaffakiyet dileklerini kabul etti. Elmas’ın bu toplantıda, “Hep birlikte yolumuza devam edeceğiz. Size güveniyorum. Başarılı olacaksınız” dediği öğrenildi.

Disiplin aşılamak istiyor

İspanyol teknik adam bu görüşmenin akabinde sabah antrenmanını yönetmek üzere alana indi. Burada futbolcularıyla tek tek sarılarak tanışan deneyimli teknik adam, “Çok âlâ bir kadro olduğunuzu biliyorum. Çok çalışacağız ve birlikte başaracağız” sözlerini kullandı.

Çift antrenmanla start verdi

Grubu tanımak, toparlamak ve oyuncuları yeni programa adapte edebilmek ismine günde çift antrenmanla devam edeceklerini bildiren Torrent, sabah egzersizi daha sonrasında tesisleri gezdi. Florya’daki tüm çalışanla tek tek tokalaşan ve tanışan Torrent, akşam egzersizine kadar hazırlıklarını sürdürdü.

Ekip tesisten ayrılmadı

Futbolcular da iki idman içinde tesisten ayrılmadı ve hem eğlenip tıpkı vakitte dinlenerek vakit geçirdiler. Saat 17.00’de grup ve teknik grup tekrar alanda bir ortaya geldi. Akşam idmanı daha ağır bir tempoda geçti. Bugünden itibaren de Hatayspor müsabakasına yönelik taktiksel hazırlıkların başlayacağı öğrenildi.

İmza merasimi bekleniyor

2023 yılına kadar muahede sağlanan Domenec Torrent’in imza merasimiyle ilgili çabucak hemen resmi bir açıklama yapılmadı. Kulüpten verilen bilgiye bakılırsa önümüzdeki günlerde bir tertip yapılma ihtimali yüksek.

Türk yardımcı aranıyor

Sarı-Kırmızılı kulübün işvereni Burak Elmas, Torrent’in yanında bir Türk yardımcı antrenörün yer alacağını açıklamıştı. Bu hususla ilgili görüşmelerin devam ettiği, İspanyol hocayla uyumlu çalışabilecek, kulübün ve ligin dinamiklerini uygun bilen bir antrenörün Florya’ya getirileceği açıklandı.

Gençlerle yakından ilgilendi

Galatasaray’ın yeni teknik yöneticisi Domenec Torrent’in birinci egzersizinde dikkat çeken ayrıntılardan biri, genç oyuncularla yakından ilgilenmesi oldu. Deneyimli hocanın, dar alandaki çift kale maçta genç kaleciler Jankat Yılmaz ve Berk Balaban’ı karşılıklı olarak oynattığı öğrenildi.

Metin Karabaş
 
Üst