İstek Çalımbay: Trabzon şampiyonluğu hak etti

bencede

New member
Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıya ajans ve gazete temsilcileri ile Sivasspor İdari Menajeri Kerem Atılmaz katıldı.

Çalımbay, dönemi en erken açan kadro olduklarını belirterek, “Takım olarak dönemi en erken açan ekibiz. Hazırlık periyoduna herkestilk evvel başladık. Hazırlık maçları yerine resmi maçlarla lige başladık. İnşallah ligi en son bitiren ekiplerden da bir tanesi olacağız. Dönem başında nitekim güçlü maçlar oynadık. İki sene üst üste Avrupa’ya gittik. Ben Türkiye’de bir Anadolu kadrosunun üst üste iki defa Avrupa’ya gittiğini hatırlamıyorum. Buraya Trabzon’u katmıyorum. Başarılı bir çizgi çizdik, gayelerimizi gerçekleştirdik. Lig’de en büyük dertlerimizden biri sakatlıklar oldu. Buna karşın hiç bir vakit kopmadık” dedi.

“Sivas açısından fazlaca önemli”

Türkiye Kupası Yarı Final rövanşında Alanyaspor ile oynayacakları maçı kıymetlendiren Çalımbay, “Kupada Alanyaspor ile oynadığımız bir maç var. Bu maçın birinci yarısını Alanya’da oynadık. Bu maçın ikinci yarısı da burada oynanacak. Bu maç Sivas’ın tarihi açısından da epey değerli. Final oynamak inşallah finali de kazanıp Türkiye Kupasını almak bizim en büyük amaçlarımızdan birisi. Sivasspor topluluğu ortasında süper olur” tabirlerini kullandı.

“İnanılmaz sakatlıklar yaşadık”

Bu dönem sakatlıklardan dolayı fazlaca külfet yaşadıklarını belirten Çalımbay, “Biz ikinci yarıda transfer yapmadık. Bir tane oyuncu aldık. Tıpkı takım ile devam ettik. Kulübümüzün bütçesi durumu yeterli olsaydı bir iki oyuncu katabilirdik. bu biçimde daha farklı daha âlâ şeyler olabilirdi. Biz fazlaca zahmetler yaşadık, inanılmaz sakatlıklar yaşadık. O yüzden kupa maçlarına epeyce zahmetli takımlarla çıktık. şimdi tüm oyuncularımıza baht verdik” dedi.

“hiç bir grupla görüşme yapmadım”

Bir gazetecinin “Sezon sonu Sivasspor ile olan mukaveleniz sona eriyor. Neler söylersiniz?” halindeki sorusuna Çalımbay, şu karşılığı verdi;

“Antrenörlük hayatımda hiç bir vakit maçlar bitmeden konuşmadım. Daima soruldu gidecek misiniz kalacak mısınız diye. Benim şu anda bir karırım yok. Yalnızca dönemi bitirmeye çalışıyorum. Kıymetli olan dönemi uygun bir biçimde bitirmek. Kalan dört maçımızı bitireceğiz. Tek isteğimiz alabileceğimiz en yüksek puanları alıp ligi bitirmek. Onun haricinde şu anda bir niyetimiz yok. hiç bir görüşme yapmadık. Yapmıyorum esasen. Maçlar bittikten daha sonra ona göre hareket ederim. Ben bakılırsav yaptığım her kadroyla bir yıllık anlaşırım. Bir yıl daha sonra ben mutluysam kalırım, mutlu değilsem giderim. Karşı taraf mutluysa devam ederiz külfetleri var ise da ona bakılırsa hareket ederiz. Şu anda bir şey yok, yalnızca ligi bitirmemiz gerekiyor.”

“İyi oyuncuların hepsini Trabzon aldı”

Bu dönem Trabzonspor ’un şampiyonluğu ziyadesiyle hak ettiğinin altını çizen İstek Çalımbay, “Trabzonspor şampiyonluğu hak etti. Şöyle hak etti; bir kez bende orada çalıştığım için söylüyorum. Kocaman bir lobisi olan bir kadro. Her türlü transferi yaptılar. Kimin âlâ oyuncuları var ise hepsini aldılar. İmkanları ve bütçesi de hayli düzgündü. Manevi açıdan baktığınızda harika bir taraftarla oynadılar. Abdullah hoca ile görüştüğümde idarenin istediği tüm futbolcuları aldığını söylemiş oldu. Lige başlarken Trabzon’la ilgili hem uygun tıpkı vakitte makûs bir şey oldu. Biz Kopenhag’a gidiyorduk onlarda Roma’ya gidiyorlardı. Trabzon Roma’ya elenince herkes üzüldü ancak bana göre Trabzon bunu avantaja dönüştürdü. Zira öbür takılar Avrupa’da devam edince içerde zahmetler yaşadılar” diye konuştu.