Joshimath Yakınındaki Badrinath Otoyolunda Çatlaklar Göründü: Resmi

Leila

Global Mod
Global Mod
Sınır gücü çatlakları test edecek ve uygun önlemleri alacaktır. (Dosyalar)

Chamoli, Uttarkand:

Kedarnath Tapınak Komitesi, Shri Kedarnath Dham’ın kapılarının açılış tarihlerini duyururken, JP ve Marwari arasındaki Joshimath yakınlarındaki Badrinath Otoyolu boyunca uzanan bir yolda çatlaklar bulundu.

Chamoli DM Himanshu Khurana, Badrinath Karayolu üzerinde JP’den Marwari’ye giden yolda çatlaklar oluştuğunu söyledi.

Khurana, “Sınır Yolları Örgütü’ne (BRO) çatlakları test etmesi ve koruyucu önlemler alması için talimatlar verildi.” Dedi.

DM Khurana Joshimath’a göre insanlar “bazı evlerdeki çatlaklardan şikayet ettiler”.

“Joshimath’a gönderilen bir mühendis ekibi, gerçek durumun bilinebilmesi için evlerdeki çatlakları test etmek üzere gönderildi” diye ekledi.

Joshimath’ta birkaç evde çökme olduğunu düşündüren çatlaklar ortaya çıktıktan sonra yüzlerce sakin güvenli yerlerdeki yardım merkezlerine kaydırıldı.

Uttarakhand hükümeti, Joshimath’ın etkilenen aileleri için crore değerinde yardım paketleri duyurdu.

Ocak ayında, Başbakan Pushkar Singh Dhami, yardım paketinin Himalaya eyaletindeki kademeli arazi çökmesinden etkilenen yaklaşık 3.000 aile için yayınlandığını söyledi.

Başbakan ayrıca, devlet afet idaresi tarafından her aileye, malların taşınması ve binalarının acil ihtiyaçları için ayarlanamayan bir kereye mahsus özel hibe olarak 50.000 Rs verildiğini duyurdu.

Başbakan Narendra Modi, Joshimath’taki durumla ilgili endişelerini dile getirmiş ve daha önce Başbakan Pushkar Singh Dhami ile yaptığı bir telefon görüşmesi sırasında kurtarma ve yardımın seferber edilmesi için devlet idaresine her türlü yardımı garanti etmişti.

Badrinath Dham, Yamunotri, Gangotri ve Kedarnath’ı da içeren ‘Char Dham’ olarak anılan dört antik hac yerinden biridir. Uttarkand’daki Badrinath kasabasında yer almaktadır. Her yıl altı ay (Nisan sonu ile Kasım başı arasında) açık kalır.

()

Günün Öne Çıkan Videosu

Dünyanın En Büyük Şirketlerinden Sorumlu Hindistan Kökenli CEO’lar