Şüpheli Av Tüfeği Fişeklerini Fırlatan Adam Buckingham Sarayı Dışında Tutuklandı

Leila

Global Mod
Global Mod
Buckingham Sarayı’nın dışında pompalı tüfek fişeği attığı iddia edilen bir kişi tutuklandı.


Londra:

Londra polisi, Salı günü Buckingham Sarayı arazisine av tüfeği fişeği olduğu düşünülen eşyalar atıldıktan sonra bir adamı tutukladı.

Akşam 7:00 (1800 GMT) civarındaki tutuklama, Kral III. Charles’ın küresel kraliyet ailesi ve dünya liderlerinin katılacağı taç giyme töreninden birkaç gün önce gerçekleşti.

Büyükşehir Polisi, adamın kapılara yaklaştıktan sonra saraya birkaç eşya fırlattığını söyledi.

Saldırı silahı bulundurma şüphesiyle tutuklandı. Daha sonra şüpheli bir çantaya tedbir amaçlı kontrollü patlatma yapıldı.

Met Polis şefi Joseph McDonald yaptığı açıklamada, “Polisler, adamı gözaltına almak için hemen çalıştı ve gözaltına alındı.

“Herhangi bir ateş edildiğine veya polis veya halktan herhangi bir kişinin yaralandığına dair bir rapor yok.

“Polisler olay yerinde kalmaya devam ediyor ve daha fazla soruşturma devam ediyor.”

İngiliz medyası, ne 74 yaşındaki Charles’ın ne de 75 yaşındaki eşi Kraliçe Eş Camilla’nın o sırada sarayda olmadığını bildirdi.

Buckingham Sarayı yetkilileri yorum yapmaktan kaçındı.

Buckingham Sarayı’na giden Mall, İngiltere’de 70 yıldır ilk kez düzenlenen Cumartesi günkü taç giyme törenine hazırlık amacıyla trafiğe kapatıldı.

Taç giyme töreninin bir parçası olarak Buckingham Sarayı’ndan Westminster Abbey’e yapılacak bir geçit törenine binlerce tören askeri katılacak ve büyük bir kalabalık bekleniyor.

Altın Küre Operasyonu olarak adlandırılan ve manastıra giden yolu korumaya yönelik güvenlik operasyonu, son yılların en büyük operasyonlarından biri.

Çatıdaki keskin nişancılar ve gizli görevliler ile havaalanı tarzı tarayıcılar, koklayıcı köpekler ve Londra’nın merkezinde uçuşa yasak bölge içerecek.

()
 
Üst