Trabzonspor’un Galatasaray maçındaki kahramanı Uğurcan Çakır

bencede

New member
Birinci yarıda Berkan’ın savunmaya çarpan vuruşunda fevkalade bir refleks gösterip, farkın ikiye çıkmasını engelleyen Uğurcan Çakır, ikinci devrede adeta devleşti. Birbirinden kıymetli 3 kurtarışla güne damga vuran Trabzonspor ’un kaptanı, bilhassa Babel’in yarattığı 2 tehlikede inanılmaz biçimde topu çıkardı. Maç daha sonrası konuşan Uğurcan, “İyi oynamadığımız birinci 45 dakikaydı. Galatasaray ne durumda olursa olsun büyük topluluk. Bizi hayli zorladılar. Fevkalade hazırlanmışlar. Bugün geriden gelip kazanmak bizi daha epey ateşledi. Ekip arkadaşlarımı kutluyorum. Benim performansımın ehemmiyeti yok. Elimden geleni yapıyorum, fazlaca çalışıyorum” dedi.

‘Büyük sorumluluğum var’

Uğurcan şöyleki devam etti: “Doğduğumdan beri Trabzonsporluyum. Çok çalıştım, fazlaca çabaladım buralara gelmek için. Bir kentin büyük bir sorumluluğu var üzerimizde. Herkes hayli emek veriyor. Biz epeyce büyük bir aileyiz. İnşallah yolun sonunda şampiyonluk yaşarız. Altyapıdan çıkıp, kaptanlığa yükselen bir oyuncu olarak epey istiyorum bu şampiyonluğu. “