ABD’li uçuş görevlisi, Colorado’dan Florida’ya bir uçuşta yolcunun prematüre bebeğini teslim etti

taklaci09

Global Mod
Global Mod
ABD merkezli Frontier Airlines’ın geçen hafta haberi açıklamasının ardından bir uçuş görevlisi, uçuşun ortasında bebeği “sakin bir şekilde” teslim ettiği için övüldü.

35 yaşındaki Diana Giraldo, Ocak ayında Colorado’dan Florida’ya üç saatlik gece yolculuğunda kasılmalar yaşadığını fark ettiğinde, yardım etmek için devreye girdi.

27 yaşındaki Shakeria Martin’in suları, vadesinden birkaç hafta önce kesilmişti ve Giraldo bebeği uçağın banyosunda doğurmak zorunda kaldı.

Ancak olağanüstü hizmeti burada bitmedi. Orlando TV muhabirlerine konuşan Giraldo, “En büyük endişe, bebek doğduğunda hareket etmiyordu” dedi.

“Nefes almıyorsa, solunum yollarında amniyotik sıvı olduğunu varsaydığım bir şey olmalı. Ben doktor değilim, hiçbiri değilim, ama olanın bu olduğunu, solunum yollarını tıkadığını varsayıyorum.”

Uçuş görevlileri tıbbi eğitim alırlar, ancak bebekleri nasıl doğuracakları özel olarak öğretilmezler

Çabuk düşünme, Giraldo, ciğerlerinin uyarılmasına yardımcı olmak için yenidoğanın sırtını ovuştururken hafif göğüs kompresyonları yapmaya başladı.Ekipler ayrıca dakikalar sonra nefes almaya başlayan bebeğe oksijen maskesi de taktı.

Martin, takdirinin bir işareti olarak hava doğumlu kızı Jadalyne Sky’ı aradı

Martin, hava doğumlu kızını aradı. Jadalyne Sky

Kaptan Chris Nye, “Bütün ekip gerçekten harika bir iş çıkardı” diyor. “Kontrolleri ve uçuş görevlerini First’e aktardım. Memur, ben yönlendirmeyi koordine ettim.

“Dispatch, [Florida’daki] Pensacola Havaalanı’nı önererek ve bizim için bir kapı ve sağlık görevlileri hazırlayarak harika bir iş çıkardı. Bu çok iyi yapılmış bir işti ve herkesin bir yenidoğanı uçakta başarılı bir şekilde dünyaya getirmek için birlikte çalıştığını görmek beni mutlu etti!”

Uçakta doğan bebeklerin özel hakları var mı?

İç ısıtan hikayeye tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, hızlı ve yetkin yanıtı nedeniyle Giraldo’yu “kahraman” olarak nitelendirdi.

Bebek Jadalyne’in durumuna da çok ilgi var. Facebook’ta bir kadın, “Bu bebek her zaman Frontier’de özgürce uçmalı” diye yazdı. Bir diğeri, uçağın kuyruğunda resmedilecek bir yer kazanmasını önerdi.

Bu aramaların her ikisi de havayoluna bağlı ve daha alaycı bir Facebook kullanıcısı, “Çantaları 18 kg’ın üzerindeyken yine de ondan fazladan ücret alacaklar.”

British Airways kabin ekibi, 1997’de Bangladeş-Londra seferi sırasında doğurmasına yardım ettikleri bebeği tutar.

Ayrıca uçuş sırasında doğan bebeklerin uyruğuyla ilgili soruları da gündeme getirdi.

Bebek Jadalyne bir ABD uçuşunda dünyaya gelirken, diğer hamile insanlar daha az belirli koşullarda doğum yaptılar.

Bu potansiyel olarak bulutlu alan, BM’nin Vatansızlığın Azaltılmasına İlişkin Uluslararası Sözleşmesi kapsamındadır. 1961 tarihli metin, “bir gemide veya bir uçakta doğum, duruma göre geminin bayrağını taşıdığı Devletin topraklarında veya uçağın kayıtlı olduğu Devletin topraklarında gerçekleşmiş kabul edilecektir. olmak.”

Ülkeler yine de bunu geçersiz kılabilir, yani bebek yalnızca ebeveynlerinin uyruğuna sahip olur.

Çoğu hava yolu şirketi hamile kişilerin 36 haftayı (veya birden fazla bebeğe hamileyseniz 32 haftayı) geçemeyeceğini şart koştuğundan, bir bebeğin uçuşun ortasında doğması çok nadir görülen bir durumdur. ).

Hamileliğin 30. haftasının bitiminden sonra, örneğin British Airways, bir doktor veya ebeden tahmini doğum tarihini teyit eden imzalı bir mektup ister.

1990’da Gana’dan Birleşik Krallık’a giden bir BA uçuşunda bir kadın doğum yaptı. Kızının adının baş harfleri SKY olan Shona Kirsty Yves’ti.