Xiaomi Android Sürümüne Nasıl Bakılır ?

SULTAN

Global Mod
Global Mod
Xiaomi Android Sürümüne Nasıl Bakılır?

[BA]Xiaomi Android sürümü hakkında bilgi edinmek isteyenler için rehber[/BA]

Xiaomi kullanıcıları, cihazlarının Android işletim sistemi sürümünü kontrol etmek isteyebilirler. Bu bilgi, güncellemelerin gerekip gerekmediğini belirlemek veya belirli özelliklere erişip erişemeyeceklerini anlamak için önemlidir. Bu kılavuzda, Xiaomi cihazlarında Android sürümünü nasıl kontrol edeceğinizi adım adım açıklayacağım.

[BB]Adım 1: Ayarlar Menüsünü Açın[/BB]

Öncelikle, Xiaomi cihazınızdaki Android sürümünü kontrol etmek için Ayarlar menüsünü açmanız gerekmektedir. Ana ekranınızdan "Ayarlar" uygulamasını bulun ve dokunun.

[BB]Adım 2: Cihaz Hakkında Bölümüne Girin[/BB]

Ayarlar menüsünde, genellikle en altta veya menünün en üstünde yer alan "Cihaz Hakkında" veya "Telefon Hakkında" gibi bir seçenek bulunur. Bu seçeneği bulun ve dokunun.

[BB]Adım 3: Yazılım Bilgisi Sekmesine Dokunun[/BB]

"Cihaz Hakkında" bölümüne girdikten sonra, genellikle "Yazılım Bilgisi" veya "Sistem Güncellemesi" gibi bir sekme veya seçenek bulunur. Bu seçeneği bulun ve dokunun.

[BB]Adım 4: Android Sürümünü Kontrol Edin[/BB]

"Yazılım Bilgisi" sekmesine girdiğinizde, cihazınızdaki Android sürümü burada belirtilir. Örneğin, "Android Sürümü: 11" gibi bir bilgi görebilirsiniz. Bu, cihazınızdaki mevcut Android sürümünün numarasını gösterir.

[BB]Adım 5: Ek Bilgileri Kontrol Edin[/BB]

Android sürümünün yanı sıra, genellikle "Güvenlik Yaması Seviyesi" ve "Derleme Numarası" gibi ek bilgiler de bulunur. Bu bilgiler, cihazınızın güvenlik yamasının ne kadar güncel olduğunu ve hangi derleme numarasına sahip olduğunu gösterir.

[BB]Adım 6: Geri Dönün[/BB]

Android sürümünü kontrol ettikten sonra, Ayarlar menüsünden çıkabilirsiniz. Ana ekrana geri dönmek için genellikle geri tuşunu kullanabilir veya menüden çıkış yapabilirsiniz.

[BA]Diğer Yollarla Xiaomi Android Sürümünü Kontrol Etme[/BA]

Xiaomi cihazınızda Android sürümünü kontrol etmek için yukarıdaki adımları izlemenin yanı sıra, alternatif yöntemler de mevcuttur.

[BB]Alternatif 1: Ayarlar Arama[/BB]

Ana ekranda bir arama çubuğu varsa, "Android Sürümü" gibi bir terim aratarak doğrudan ilgili ayara ulaşabilirsiniz.

[BB]Alternatif 2: Hızlı Ayarlar[/BB]

Bazı Xiaomi modellerinde, hızlı ayarlar menüsünde Android sürümünü doğrudan kontrol etme seçeneği bulunabilir. Bu menüye genellikle ekranın üstünden veya altından kaydırarak erişebilirsiniz.

[BB]Alternatif 3: Üçüncü Taraf Uygulamalar[/BB]

Google Play Store'da bulunan birçok üçüncü taraf uygulama, cihazınızdaki Android sürümünü kontrol etmenize yardımcı olabilir. "Android Sürümü Kontrolü" gibi bir arama yaparak bu uygulamalardan birini indirebilirsiniz.

Sonuç

Xiaomi cihazınızdaki Android sürümünü kontrol etmek oldukça kolaydır ve yukarıdaki adımları takip ederek bunu hızlıca yapabilirsiniz. Bu bilgi, cihazınızın güncel olup olmadığını belirlemenize ve belirli özelliklere erişebilmenize yardımcı olur. Ayrıca, güvenlik yaması seviyesini kontrol etmek de önemlidir, çünkü güncel olmayan bir güvenlik yaması cihazınızı potansiyel risklere karşı savunmasız bırakabilir.