5 Günlük Özel Oturum Başlıyor, Başbakan Narendra Modi Lok Sabha’da Konuşacak

Leila

Global Mod
Global Mod
Parlamento Oturumu: Oturum Salı günü yeni parlamento binasına kaydırılacak. (Dosya)


Yeni Delhi:

Parlamentonun beş günlük özel oturumu bugün parlamentonun 75 yıllık yolculuğunun tartışılmasıyla başlıyor. Baş Seçim Komiserinin atanmasına ilişkin tartışmalı yasa tasarısı da dahil olmak üzere sekiz yasa tasarısı listeleniyor. Oturum, mevcut binanın merkez salonundaki etkinliğin ardından Salı günü yeni parlamento binasına kaydırılacak. Hindistan bağımsızlığının 50. yılını tamamladığında da özel bir oturum düzenlendi. 15 Ağustos 1997’de gece yarısı oturumu yapıldı.

İşte TBMM Özel Oturumuna ilişkin CANLI Gelişmeler:


Haberler güncellemelerini alınŞunun için bildirimleri aç: bu hikaye geliştikçe uyarı alın.


Lok Sabha Sözcüsü Om Birla meclis üyelerine sesleniyor

  • Başbakan Modi’nin ‘vizyonu ve rehberliği’, G20 liderleri tarafından yayınlanan Yeni Delhi Deklarasyonu’nda hassas konularda bile fikir birliğine varılmasını sağladı
  • Hindistan, G20 Zirvesi’nde dünyada barış ve itidalin sesi olarak ortaya çıktı
Lok Sabha oturumu muhalefet partilerinin kargaşasının ortasında başladı


Birliğin İçişleri Bakanı Amit Shah Parlamentoya geldi

resim

Parlamento CANLI: HİNDİSTAN Blok Liderleri Parlamento Stratejisini Tartışmak İçin Buluştu


Muhalefetteki HİNDİSTAN bloğunun liderleri bugün Rajya Sabha Mallikarjun Kharge’nin parlamentodaki ofisinde Muhalefet Lideri’nde bir araya geldi. Bugün saat 11.00’de başlayacak olan beş günlük özel parlamento oturumu öncesinde toplantı yapıyorlar. Başbakan Narendra Modi bugünkü özel oturumda Lok Sabha’da konuşacak.

CANLI | “Süresi Küçük, Fırsatları Büyük”: Başbakan Özel Parlamento Oturumunda

Başbakan Narendra Modi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bugün başlayacak özel parlamento oturumunun “süresi kısa ancak bazı durumlarda büyük” olabileceğini ve bu oturum sırasında “tarihi kararlar” alınacağını söyledi. Ayrıca Chandrayaan-3 misyonunun başarısına da övgüde bulundu. İşte Habernun tamamı:


“Süresi Küçük, Fırsatları Büyük”: Başbakan Özel Parlamento Oturumunda https://t.co/VAmraCN1Jbpic.twitter.com/HvWuriGlSv

– Haberler (@ndtv) 18 Eylül 2023
TDP Milletvekilleri Chandrababu Naidu’nun Tutuklanmasını Parlamento Kompleksinde Protesto EttiTelugu Desam Partisi (TDP) milletvekilleri, parti başkanı ve eski Andhra Pradesh Başbakanı Chandrababu Naidu’nun bir yolsuzluk davasında tutuklanmasını Parlamento kompleksindeki Gandhi heykelinde protesto ediyor. TDP milletvekili Rammohan Reddy Haberler’ye verdiği demeçte, “Chandrababu Naidu yasa dışı bir şekilde tutuklandı. Tutuklanması yasa dışı. Derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Bu konuyu parlamentoda gündeme getireceğiz.”

Parlamento CANLI: Piyush Goyal, Sudhangshu Trivedi BJP’nin Konuşmacıları Arasında


Birlik Bakanları Piyush Goyal, Laxmikant Vajpayee. Sudhanshu Trivedi, Radhamohan Das Agarwal, Rakesh Singh, Locket Chatterjee ve Arun Shaw, bugün başlayacak özel oturumda parlamentoda konuşma yapacak olan BJP liderleri arasında yer alıyor. Başbakan Narendra Modi saat 11.15 civarında Lok Sabha’da konuşacak.


HİNDİSTAN Blok Liderleri Mallikarjun Kharge’nin Parlamentodaki Ofisinde Saat 10’da Buluştu
Muhalefetteki HİNDİSTAN bloğunun liderleri, bugün saat 11.00’de başlayacak olan beş günlük özel parlamento oturumu öncesinde stratejilerini tartışmak üzere Rajya Sabha Mallikarjun Kharge’nin parlamentodaki Muhalefet Lideri Ofisinde saat 10.00’da bir araya gelecek.

Parlamento CANLI: “Gündemimizi Netleştirdik” – Bakan Özel Oturumda

“Gündemimizi ilettik. Muhalefet yarın ve ertesi gün ne olacağını sorup duruyor. Biz de tüm partilerin katıldığı toplantıda gündemimizi netleştirdik. Şimdi onlar hayal kurmaya devam ederlerse biz ne yapabiliriz?”


Pralhad Joshi, Parlamento İşleri Bakanı


Parlamento Oturumu CANLI: Başbakan Modi Lok Sabha’da 11:15’te Konuşacak
Başbakan Narendra Modi saat 11.15 civarında Lok Sabha’da konuşacak. Her iki Meclis de bugün Parlamentonun 75 yıllık yolculuğunun tartışılacağı beş günlük özel bir oturum için toplanacak. Lok Sabha Sözcüsü ve Rajya Sabha Başkanı da diğer konuşmacıların yanı sıra kendi evlerinde konu hakkında konuşacaklar. BJP’nin kıdemli lideri Piyush Goyal’in Rajya Sabha’da bu konu hakkında konuşması bekleniyor.

CANLI: Sandık Görevlilerinin Atanmasına İlişkin Kanun Tasarısı Protesto Sonrası Meclis Gündeminden Düşürüldü

Kaynaklar, Pazar günkü tüm partilerin katıldığı toplantıda hükümetin muhalefete sunduğu sekiz yasa tasarısından oluşan listede, üst düzey seçim görevlilerinin atanmasına ilişkin tartışmalı yasa tasarısının yer almadığını söyledi. Toplantı, parlamentonun beş günlük özel oturumunun arifesinde gerçekleşti. Hükümetteki kaynaklar, Baş Seçim Komiseri ve diğer Seçim Komiserleri (Atama, Hizmet Koşulları ve Görev Süresi) Yasa Tasarısı’nda değişiklik yapmayı düşündüklerini söyledi.

CANLI: Başbakan 10.30’da Medyaya Konuşma Yapacak, Meclis Duruşmaları 11.00’de Başlayacak

Başbakan Narendra Modi, bugün başlayacak özel oturum öncesinde saat 10.30’da Parlamento kompleksinde medya mensuplarına hitap edecek. Her iki meclisteki oturum saat 11.00’de Parlamentonun 75 yıllık yolculuğunun tartışılmasıyla başlayacak. Kurucu Meclis’ten bu güne kadar başarılar, tecrübeler, anılar, dersler her şey tartışılacak. Lok Sabha Sözcüsü ve Rajya Sabha Başkanı kendi evlerinde ilk konuşmacılar olacak, ardından hükümet tarafı gelecek. Başbakan Modi de Lok Sabha’da konu hakkında konuşacak.
 
Üst