Abdülkadir Ömür’ün Avrupa hayali devam ediyor

bencede

New member
Trabzonspor ‘un yıldız futbolcusu Abdülkadir Ömür, Spor Toto Üstün Lig’in 21. haftasında deplasmanda Hatayspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren bordo-mavili grubun idmanı öncesinde basın mensuplarının karşısına çıkarak soruları yanıtladı. Abdülkadir Ömür, döneme şampiyonluk parolasıyla başladıklarını belirterek, “Bazı şeyler istediğimiz üzere gitmedi. Arka arda galibiyetler almamız gereken, öne geçmemiz gereken maçlarda kontra ataklardan gol yedik. Kırılma maçlarını kazanamadık. Hala yarıştan kopmuş değiliz” dedi.

Antrenmanlarda, arkadaşlık bağlarında hala şampiyonluk yarışı ortasında olabileceklerini konuştuklarını vurgulayan Abdülkadir Ömür, “Trabzonspor, amaçsız oynamıyor. Bizim gayemiz Trabzonspor’u en düzgün biçimde temsil ederek kupalar kazanmak. Ziraat Türkiye Kupası maksadımız var. Lig uzun maraton yarışın ortasında olmak istiyoruz” sözlerini kullandı.

“Avrupa hayalimi her vakit koruyorum”

Takımda kimi vakit inişler, çıkışlar olabildiğini belirten 23 yaşındaki oyuncu, “Bunu en az ile tutmaya çalışıyoruz. Taraftarlarımız, hocalarımız istenilen performansın altında kaldığı vakit kimi konuşmalar yapabiliyor. Bu durumda bizi tetikliyor. Hem performansımızı arttırma açısından… Trabzonspor defteri hiç bir vakit kapamadı. Ben buradan gitmek istediğim vakit, ben değil kulübün menfaatleri doğrultusunda gidebilirim. yıllar evvel sakatlanmadan evvel teklifler gelmişti; liderimiz göndermemişti. Burada kaldım, tarihe geçtim, kupalar kazandık. Bunu tekrar gerçekleştirmek istiyoruz. Trabzonspor’da başarılı olmak öteki ekiplerde olmaktan güç. Herkese karşı oynuyoruz. Avrupa hayalimi her vakit koruyorum. Trabzonspor git derse giderim, kal derse kalırım. Birinci kelam her vakit Trabzonspor’undur” tabirlerini kullandı.

Genç oyuncu her oyuncunun hayalinin ulusal ekipte forma giymek olduğunu lisana getirerek, performansını yine üst çekerek ulusal ekipte olmayı umut ettiğini belirtti.

“Kimse hocanın gitmesini istemiyor”

Bordo-mavili kulübün inişli-çıkışlı grafiğini ve Abdullah Avcı’nın gruptan ayrılmaya yönelik fikri daha sonrasında yaşanan olayları pahalandıran Abdülkadir Ömür, ” Alanyaspor maçı bizim için kırılma anı olmuştu. Maç başında değerlendiremediğimiz konumlar olmuştu ve daha sonra birinci gelen topta gol yiyip kırılmıştık. Bizim ekibin 5 tane gol yiyebilecek bir kadro olduğuna kimse inanmıyor aslına bakarsan lakin bu sene kimi kırılma anlarını atlayamadık. O maçtan daha sonra hocamız duygusal olarak birazcık yıpranmıştı. Kimse hocanın gitmesini istemiyor Zira büyük birlik ve birliktelik var. Kimse tek başına şampiyon olmadı. Hoca da Türkiye’den alacağı vardı. Trabzonspor’un da Türkiye’den alacağı var. O anlık duygusal bir karardı diyebiliriz. Her vakit hocamızın yanındayız ve o olaydan daha sonra fazlaca kuvvetli biçimde çıkabileceğimize inanıyorduk. Kadro arkadaşlarımız olarak o maçtan daha sonra hayli üzgündük aslına bakarsan. Hem ortamımızı hem performansımızı üste çekmeye çalıştık ki tekrar yarışın ortasında olabilelim. Çok üzüldük lakin üstesinden gelebileceğimizi düşündük” halinde konuştu.

“Deplasman serimizden mutlu değiliz”

İç alanda 35 maçtır yenilmediklerini vurgulayan Abdülkadir Ömür, “Bütün ekipler gelirken bu istatistiği göz önünde bulundurarak geliyor. Karagümrük, Alanyaspor bizim için kırılma maçları oldu. Karagümrük maçında goller bulacağımız anlarda kontralardan yedik. Deplasman serimizden şad değiliz, bunu Hatay maçıyla sonlandırmak istiyoruz. 3-4 maçlık seriye muhtaçlığımız var. Onlara hürmet duyarak deplasman galip geleme hasretini bitirmek istiyoruz” dedi.

Abdülkadir Ömür, futbolun günümüzde daha sertleştiğini belirterek, “Futbolda, basketbol oyunu üzere karşılıklı taktikler konuşulmaya başladı. Set oyunu birfazlaca varyasyonlar var. Kazanmanın güç olduğu devirden geçiyoruz. Avrupa’da futbol daha hayli ileride, biz maalesef onlara ayak uyduramıyoruz. Futboldan keyif almaya çalışıyoruz. Temassal olarak zorlaştı futbol, galip gelmenin sıkıntı oluduğu anlardan geçiyoruz” tabirini kullandı.

Abdülkadir, Dünya Kupası’nda Arjantin Ulusal Grubu’nu tuttuğunu belirterek kelamlarını şu biçimde tamamladı: “Favorim Arjantin’di. Messi’ye sevgimiz ve saygımızdan dolayı. Onun kadar biz de sevindik. Ben Yusuf abi, Eren abi birlikte izledik. Arjantin’i destekliyorduk. Hoş bir turnuva oldu. Kazandığı için keyifli olduk.”

İHA