Aboubakar’dan kontrat açıklaması! Bilerek mi oynamadı?

bencede

New member
Beşiktaş ‘ta 3. devrine başlayan Kamerunlu yıldız Aboubakar, açıklamalarda bulunuyor. Golcü futbolcunun açıklamalarını canlı veriyoruz.

Aboubakar’ın açıklamaları şu biçimde;

FEDAKARLIK YAPTIM

Burası benim konutum. Döndüğüm için hayli memnunum. Eski memnunlukları yaşamak ve kadroya katkı sağlamak için hazırım. O dönem ulusal kadroda bir sakatlık yaşadım. Döndükten daha sonra Sivasspor maçının 45. dakikasında oyundan çıkmak zorunda kaldım. Aslında kadro için fedakarlık yapmıştım. Kontratım uzayacak diye oynamamazlık yapmadım. Evet, 30. maçta oynasam kontratım devam edecekti lakin bununla bir teması yok.

ÇOK YETERLİ DURUMDAYIM

Fiziksel olarak fazlaca âlâ durumdayım. Maçlarda hocamız bakılırsav verirse oynayabilirim. Bu büsbütün hocamızın sonucu. Birinci şampiyonluğu ve Avrupa’da aldığımız muvaffakiyetleri unutamıyorum. Burada bana gösterilen sevgiye karşılık vermek için elimden geleni yapacağım. Beşiktaş’ta bana gösterilen sevgiye karşılık vermek için elimden geleni yapacağım. Neler yapacağımı nazaranceksiniz. Buradaki herkesi epey özledim. Neco’yu (Necip Uysal’ı) bilhassa fazlaca özlemiştim. Futbol değişken bir oyun. Herkes hak ettiği yere gidiyor. Ben de buradayım. Muvaffakiyetler ve kupalar için buraya geldim. 2020 yılında da geriden gelip şampiyon olmuştuk hatırlarsanız. İnandığınız vakit her şey mümkündür. Her maça sonuna kadar odaklanmalıyız.

BAŞKA TEKLİFLER DE GELDİ

Premier League’den, öbür yerlerden de teklifler vardı lakin ben burayı hayli yeterli bildiğim için Beşiktaş’ı tercih ettim. Buradan ayrılırken, bir gün geri dönebilecek biçimde ayrılmıştım. Burayı ailem üzere hissediyorum, bu hissiyat fazlaca kıymetli.

SERGEN YALÇIN’LA SORUNUM YOK

Sergen Yalçın ile bir sorunum yok. Ona büyük hürmet duyuyorum. Ona yalnızca daha âlâ teklifler olduğunu söylemiş oldum. Gelmedilk evvel Talisca’yla konuşmadım, sakattı zira kadroyla bir arada değildi. Luiz Gustavo’yla bir konuşmam oldu yalnızca. Talisca buraya dönmek isterse olağan olarak davette bulunurum.

HAİNLİK OLURDU

Fenerbahçe menajerim ile görüştü. Lakin ben Türkiye’de yalnızca Beşiktaş’ta oynarım. Türkiye’de Beşiktaş’tan öbür bir ekibe transfer olmak hainlik olurdu. Buraya karşı epey kıymetli şeyler hissediyorum. Bütün ekiplere hürmet duyuyorum lakin Türkiye’de yalnızca Beşiktaş’ta oynarım. Beşiktaş taraftarı, ekibin 12. oyuncusu üzere. Her vakit büyük bir tutkuyla kadrosu destekliyorlar. Suudi Arabistan’da durum bu biçimde değil. Beşiktaş taraftarının yarattığı atmosferle kıyaslanamaz bile.

NECİP’E BÜÜYK HÜRMET DUYUYORUM

Hayatta tanıştığınız birtakım beşerler sizin aileniz olur. N’Koudou, Rosier, Necip de benim için o denli. Necip’e bilhassa büyük hürmet duyuyorum. Rosier kimi vakit şakalaşmaya, dertleşmeye gereksinimi olan bir insan. Rosier ile ortamızda sevinçli bir alaka var