Adam Amazon Ormanında 31 Gün Boyunca Nasıl Hayatta Kaldığını Paylaşıyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Arama kurtarma ekipleri tarafından bir ay sonra bulundu

Olağanüstü bir hayatta kalma öyküsünde Bolivyalı bir adam, Amazon ormanlarında bir aydan fazla bir süre tek başına kaybolduktan sonra böcekleri ve solucanları yiyerek hayatta kaldığını iddia eder. göre bir BBC 30 yaşındaki Jhonatan Acosta, 25 Ocak’ta kuzey Bolivya’da yaptığı bir av gezisi sırasında arkadaşlarından ayrı düştü. Yaklaşık bir ay sonra arama kurtarma ekipleri tarafından bulundu.

Bay Acosta, kurtarılmasının ardından ormanda nasıl hayatta kaldığını ve yaşadığı zorlukları anlattı. Papayaya benzer solucanlar, böcekler ve yabani meyveler yiyerek hayatta kaldığını söyledi.

”Tanrı’dan yağmur diledim. Yağmur yağmasaydı hayatta kalamazdım” dedi. Bay Acosta, kendini nemli tutmak için lastik çizmelerinde yağmur suyu topladığını da sözlerine ekledi. Ancak hava kuruyunca kendi idrarını içmek zorunda kaldı.

Ayrıca ormanda bir jaguar da dahil olmak üzere her türden vahşi hayvan ve farklı yaratıkla nasıl karşılaştığından bahsetti.

31 gün sonra mucizevi bir şekilde yaklaşık 300 metre ötede bir arama ekibi gördü ve topallayarak onlara doğru bağırarak yardım istedi. Sonunda dört kişilik bir grup onu buldu.

Bay Acosta ormanda 31 gün geçirdikten sonra 17 kilo verdi, ayak bileği çıktı ve susuz kaldı. Yaşanan çilenin ardından bir sağlık merkezine götürüldü ve burada sakalı ve saçı kazıtıldı.

Artık avlanmayı bırakıp hayatını Tanrı için müzik yapmaya adamaya yemin etti.

Hayatta kalanın küçük kardeşi Horacio Acosta, “Tanrı’yı övmek için müzik çalacak. Tanrı’ya söz verdi ve bence sözünü tutacak” dedi.

Benzer bir olayda, Karayip adası Dominika’dan bir adam, Kolombiya sularında kurtarılmadan önce bir yelkenlide 24 gün denizde kaybolarak ketçap yiyerek hayatta kaldığını iddia etti.

47 yaşındaki Elvis Francois, “Yiyecek yemedim. Teknede sadece bir şişe ketçap, sarımsak tozu ve Maggi vardı. Ben de denizde 24 gün hayatta kalabilmem için biraz suyla karıştırdım” dedi. Kolombiya Donanması tarafından yayınlanan bir Haberda İngilizce.

Günün Öne Çıkan Videosu

BJP Telangana’da Neden Umutlu: Sayı Oyunu