“Anlık Hukuk Yolunu Alıyor, Bazıları Sokaklara Çıkıyor”: Başkan Yardımcısı Jagdeep Dhankhar

Leila

Global Mod
Global Mod
Yeni Delhi:

Muhalefete sert bir darbe indiren Başkan Yardımcısı Jagdeep Dhankhar, Cuma günü yaptığı açıklamada, yasa yürürlüğe girdiğinde bazı insanların sokaklara döküldüğünü söyleyerek sistemin ötesinde olduklarını düşünenlerin artık sorumlu tutulacağını ileri sürdü.

Ayrıca kanunları ihlal eden birinin nasıl mağdur kartını oynadığını da merak etti. “İnsanlar oynuyor” dedi.

Onun sözleri, Aam Aadmi Partisi'nin (AAP) Pazar günü, merkezi kurumların iktidardaki BJP tarafından kötüye kullanıldığı iddiasını ve Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal'in İcra Müdürlüğü (ED) tarafından tutuklanmasını protesto etmek için burada düzenlenen mitinginin Haberin Detaylarıında geldi. iddia edilen tüketim politikası “dolandırıcılığı” ile bağlantılı bir kara para aklama davası.

Mitinge çok sayıda HİNDİSTAN bloğu liderinin katılması bekleniyor.

Ayrı bir gelişmede Kongre, BJP liderliğindeki merkezi hükümeti gelir vergisi dairesi, ED ve CBI gibi kurumları demokrasiyi yıkmak için kötüye kullanmakla suçladı.

Partinin, gelir vergisi dairesinden 1.823,08 milyar Rs ödemesini isteyen yeni bildirimler aldığını söyledi.

Bay Dhankhar, herhangi bir kişinin veya davanın ismini vermeden, “Bazı insanlar bizim hukukun üstünde olduğumuzu, kanundan muaf olduğumuzu düşündü. Bu yıkıldı… kanunların ötesinde olduğunu düşünenler, kanun onların peşinde” dedi.

Hindistan Kamu Yönetimi Enstitüsü'ndeki (IIPA) bir etkinlikte konuşan başkan yardımcısı, yasanın onları sorumlu tuttuğunu söyledi.

“Ama ne görüyoruz; hukuk yoluna girdiği anda sokaklara çıkıyorlar, yüksek desibeldeki tartışmalar, en kötü suçları insan haklarıyla kamufle ediyorlar. Bu bizim burnumuzun dibinde oluyor” dedi.

Kanun çıkarıldığında kişi veya kurum ve kuruluşların sokağa çıkmasının gerekçesinin ne olduğunu sordu.

“Bayram mevsimi, tarım mevsimi olduğu için yolsuzluğun ele alınmaması gerektiğini yüksek bir ahlaki temele dayandırabilir misiniz? Suçluları kurtaracak bir mevsim nasıl olabilir?” O sordu.

Ayrıca Hindistan yargısının omurgasının gücünü ve bağımsızlığını kanıtladığını da ileri sürdü.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)
 
Üst