Arka Paris 2022: arka ve doğayı keşfetmek

Leila

Global Mod
Global Mod
Fransa başkentinin Grand Palais Éphémère’i geçen yıl olduğu gibi, modern ve çağdaş arka takvimin öne çıkan isimlerinden biri olan Arka Paris’e bir kez daha ev sahipliği yapıyor. Eyfel Kulesi’ne bir taş atımlık mesafede bulunan bu büyük arka fuar, sadece Fransız ve Parisli galeriler için değil, aynı zamanda Avrupa ve daha uzak yerlerden gelenler için de bir vitrin.

Galeriler, önde gelen sanatçılarını ve en büyük umutlarını bağladıkları sanatçıları sunar. Fuardaki her şey satılık ve çok çeşitli seçenekler var – her bütçeye uygun.

“Fuarda çok sayıda yüksek profilli galeri var, aynı zamanda yazar galerileri dediğim, orijinal bir çizgiye sahip küçük ve orta ölçekli galeriler var. Esasen Arka Paris’in DNA’sı bu. Arka Paris’in Genel Küratörü Guillaume Piens, Euronews’e verdiği demeçte, hem çok bilinen hem de keşif” dedi.

galerileri, sanatçıları, koleksiyonerleri ve arka severleri bir araya getiren Arka Paris’in edisyonu, piyasanın nabzını tutmak ve çağdaş kreasyondaki trendleri keşfetmek için burada. -gelmekte olan ve yükselen yetenekler

Frédéric Ponsard
Euronews

Arka ve çevre

Çevre ve ekoloji
bu yıl dikkat çeken tema. Sergilenen tüm sanatçılar arasında, doğayla ilişkileriyle ilgilenen, çalışmalarında organik malzemeler kullanan ya da karbon ayak izlerini sorgulayan sanatçılar var. “Sanat ve Çevre” sergisinin küratörü Alice Audouin’e
göre çok güncel konuları kucaklayan evrensel ve çapraz temalar.
“Birçok genç sanatçıdan oluşan 17 sanatçıdan oluşan bir seçki. Bugün gerçek bir kuşak olgusu var, birçok genç sanatçının bu çevresel temaları ele aldığı doğru. Ekolojik krizle doğdular, onlar için Bu nedenle, gerçekliğe hitap eden, duyarlı olan ve kendi zamanlarının sorunları üzerinde çalışan herkes, ister iklim, biyolojik çeşitlilik, isterse kirlilik olsun, günümüzün ekolojik sorunlarını kaçınılmaz olarak aşıyor.”

Kamerunlu ressam Barthélemy Togo, fuarın ‘Doğal Tarih’ sergisindeki birkaç sanatçı arasında yer alıyor. Pandemi sırasında ürettiği en son çalışması, yüz maskeleri takan bir dizi hayvan izi içeriyor.

“Ekvator ormanının ortasındaki Mbalmayo’da doğdum ve doğanın önemini, doğanın canlılığını biliyorum. Her zaman aşık oldum ve doğaya yakın oldum ve bu önemli. benim için sanat eserime dahil etmem ve kutlamam için” dedi Togo.

Sanatçılara ek olarak, birçok galeri de özünde ekoloji olan koleksiyonları benimsemiştir. Bunlar arasında Galleria Continua . Yakın zamanda Paris’te açılan en son galerisi de dahil olmak üzere, Avrupa çapında sekiz galeriden oluşan bir ağa sahiptir.

“Bu hafta Arka Paris’e getirdiğimiz Pascale Marthine Tayou adlı bir serginin açılışını yapıyoruz. Galleria Continua’dan Salomé Zelic, bu yılı arka ve çevre fuarı olarak seçtiklerini söyledi.

Arka Paris, modern ve çağdaş arka’nın halini bugün tek çatı altında yakalamayı hedefliyor.

Fuar 10 Nisan Pazar gününe kadar devam ediyor.