Başbakan Modi'ye Karşılama Töreninde Avusturyalı Koro Tarafından Vande Mataram

Leila

Global Mod
Global Mod
Avusturyalı sanatçılar Başbakan Narendra Modi'yi karşılamak için Vande Mataram şarkısını söyledi.


Delhi:

Başbakan Narendra Modi, Rusya'ya yaptığı iki günlük ziyareti tamamladıktan sonra bugün erken saatlerde Avusturya'ya geldi. Otelde Avusturyalı sanatçılar tarafından Vande Mataram şarkıları söylenerek karşılandı.

Başbakan Modi, Viyana'daki Ritz-Carlton oteline vardı ve oteldeki Hint topluluğu üyeleri tarafından karşılandı. Otele vardığında Avusturyalı sanatçılar onu karşılamak için Vande Mataram şarkısını söyledi.

#KOL SAATİ | Avusturyalı sanatçılar, Başbakan Narendra Modi'nin Viyana'daki Ritz-Carlton oteline varışında Vande Mataram şarkısını seslendirdi. resim.twitter.com/mza5OHMrWY

— ANİ (@ANİ) 9 Temmuz 2024
Bu, bir Hindistan Başbakanının 41 yıl sonra Avusturya'yı ziyaret ettiği ilk sefer. Indira Gandhi, ülkeyi ziyaret eden son başbakandı 1983'te.

Başbakan Modi, Viyana'ya indiğini duyururken X'te bir paylaşım yaparak bu geziyi “özel bir gezi” olarak niteledi.

Viyana'ya indik. Avusturya'ya yaptığımız bu ziyaret özel bir ziyaret. Ülkelerimiz ortak değerler ve daha iyi bir gezegene olan bağlılık ile birbirine bağlı. Şansölye ile görüşmeler de dahil olmak üzere Avusturya'daki çeşitli programları dört gözle bekliyorum @karlnehammerHint toplumuyla etkileşimler ve… resim.twitter.com/PJaeOWVOm1

— Narendra Modi (@narendramodi) 9 Temmuz 2024
Ayrıca ziyareti sırasında planlanan çeşitli angajmanlar, Avusturya Başbakanı Karl Nehammer ve Avusturya'daki Hint toplumuyla üst düzey görüşmeler ve etkileşimler konusunda heyecanını dile getirdi.

Başbakan ve Maliye Bakanı ayrıca Hindistan ve Avusturya'dan iş dünyası liderlerine hitap edecek.

Başbakan Modi, Avusturya ziyareti öncesinde Pazar günü yaptığı açıklamada, demokrasi, özgürlük ve hukukun üstünlüğü gibi ortak değerlerin iki ülkenin giderek daha yakın bir ortaklık inşa etmesinin temelini oluşturduğunu söyledi.

Başbakan Modi'nin açıklaması, Avusturya Başbakanı Nehammer'in “Dünyanın en büyük demokrasisi olan Hindistan'ın Başbakanı Narendra Modi'yi gelecek hafta Viyana'da ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyorum” şeklindeki paylaşımından bir gün sonra geldi. Nehammer, “Bu ziyaret, 40 yıldan uzun bir süre sonra bir Hindistan Başbakanının ilk ziyareti olması ve Hindistan ile diplomatik ilişkilerimizin 75. yılını kutlarken önemli bir dönüm noktası olması bakımından özel bir onurdur” dedi.

Avusturya Başbakanı, “İkili ilişkilerimizi daha da derinleştirme ve birçok jeopolitik zorluk konusunda daha yakın işbirliği yapma fırsatına sahip olacağız” dedi.

Sizi ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyorum @narendramodiDünyanın en büyük demokrasisi olan Hindistan'ın Başbakanı önümüzdeki hafta Viyana'da olacak. Bu ziyaret, bir Hindistan Başbakanı'nın kırk yıldan uzun bir süredir yaptığı ilk ziyaret olması ve…

— Karl Nehammer (@karlnehammer) 6 Temmuz 2024
Başbakan Modi, Bay Nehammer'a yanıt olarak, “Teşekkürler, Şansölye Karl Nehammer. Bu tarihi olayı kutlamak için Avusturya'yı ziyaret etmek gerçekten bir onur. Ülkelerimiz arasındaki bağları güçlendirme ve yeni iş birliği yolları keşfetme konusundaki görüşmelerimizi dört gözle bekliyorum.” dedi. “Demokrasi, özgürlük ve hukukun üstünlüğünün ortak değerleri, giderek daha yakın bir ortaklık inşa edeceğimiz temel taşıdır.” dedi.
 
Üst