“Bu Bir Lüks”: MS Dhoni’nin IPL 2023’teki ‘Etki Oyuncusu’ Kuralına İlişkin Net Kararı

Leila

Global Mod
Global Mod
Impact Player Rule, Hindistan Premier Ligi (IPL) 2023’te ilk kez sahneye çıkacak ve hem MS Dhoni hem de Hardik Pandya, T20 kriketindeki yenilik konusunda dürüst kararlarını verdi. Yeni kural, ‘Impact Player’ın sahaya çıktığı andan itibaren her şeyi yapabileceği anlamına geliyor ve kural kitabında “Impact Player, franchise’da dörtten az denizaşırı oyuncuya sahip olmadıkça yalnızca Hintli bir oyuncu olabilir” diyor. 11 oynuyor.” Pandya yeni kuralla ilgili duygularını pek açıklamazken, Dhoni bunun en kısa kriket formatını nasıl etkileyebileceğine dair ilginç bir gözlem yaptı.

“İyi bir küçük kapıya benziyor ve bunun değişeceğini düşünmüyorum. Dün gece yağmur yağdığı için çiy olup olmayacağını bilmiyorum. İnsanların önünde oynamak istiyorsunuz. Bu etap diğer etapların kapasitesinin iki katıdır. Harika bir atmosfer. Hazırlık iyiydi. Oldukça erken toplandık. (Impact player) sahibi olmak bir lüks. İstediğiniz zaman kullanabileceğiniz için karar vermek biraz daha kolay hale geliyor. Kura atışında Dhoni, kural nedeniyle çok yönlü oyuncunun etkisi biraz azaldı, dedi.

“Burada oynamak her zaman güzeldir. Yeni başlangıç, yeni sezon, oldukça heyecanlı. Ülkedeki hemen hemen herkes ondan (Dhoni) motivasyon aldı. Onun hayranı ve hayranı oldum. Erkeklerin bundan zevk almasını istiyorum. Sonuç kendi başının çaresine bakacaktır. Farklı – Arabada unuttum. Ashu pa, yapılması gerekenler üzerinde bütün gece çalışır. Bilmiyorum (bugün için kombinasyon),” dedi Pandya kurayı kazandıktan ve bowling oynamayı seçtikten sonra.

Chennai Super Kings, Ahmedabad’daki Narendra Modi Stadyumu’ndaki IPL 2023 açılışında Gujarat Titans ile karşılaşıyor.

Chennai Süper Kralları: Devon Conway, Ruturaj Gaikwad, Ben Stokes, Ambati Rayudu, Moeen Ali, Shivam Dube, MS Dhoni (w/c), Ravindra Jadeja, Mitchell Santner, Deepak Chahar, Rajvardhan Hangargekar.

Gujarat Titanları: Wriddhiman Saha (f), Shubman Gill, Kane Williamson, Hardik Pandya(ş), Vijay Shankar, Rahul Tewatia, Rashid Khan, Mohammed Shami, Joshua Little, Yash Dayal, Alzarri Joseph.

Bu yazıda bahsedilen konular