Büyük Kasırga ABD Kasabalarını Yok Etti, Joe Biden Yardım Gönderdiğini Söyledi: 10 Puan

Leila

Global Mod
Global Mod
Mississippi kasırgası: Yetkililer ölü sayısının artabileceğini söyledi

Yeni Delhi:
ABD Başkanı Joe Biden Cumartesi günü, birkaç Mississippi kasabasını kasıp kavuran ve en az 23 kişinin ölümüne yol açan yıkıcı kasırga kurbanlarına acil destek sağlama sözü verdi. Acil durum yönetim organı, ölü sayısının artabileceği konusunda uyardı.

İşte bu büyük hikaye için 10 puanlık hile sayfanız

1. Biden yaptığı açıklamada, “Mississippi’nin dört bir yanından gelen görüntüler içler acısı. “Yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sürdüğü sürece orada olacağız.”

2. Mississippi Valisi Tate Reeves, Bay Biden ile bir gecede karşılaştıkları ölümcül kasırgalar hakkında konuştuğunu söyledi. “… FEMA’nın yanıtımızı desteklemek için orada olacağına dair bize güvence verdi. Valiler, işletmeler, hayır kurumları ve federal yöneticiden gelen destek muazzamdı – buradaki toplulukla eşleşiyor,” Bay Reeves, tweet attı. Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA).

3. Fırtınalar ve şiddetli yağmurun eşlik ettiği kasırgayı oluşturan güçlü fırtına sistemi, Cuma günü geç saatlerde Mississippi boyunca uzun bir yolu keserek yol boyunca birkaç kasabayı çarptı.

4. Mississippi Acil Durum Yönetimi Ajansı sözcüsü Malary White, yetkililer gün ışığında tam bir araştırma yapana kadar hasar tespitlerinin mümkün olmayacağını söyledi.

5. CBS Haber kuruluşu WJTV’ye konuşan White, “Şu anda, özellikle yerel ilk müdahale ekipleri için ana önceliğimiz, can güvenliği ve insanları hesaba katmak ve onların güvende olduğundan emin olmak” dedi.

6. Ağır darbe alan Rolling Fork kasabasında, bir dizi ev ve binadan geriye kalan tek şey, dağınık enkazdı. Yerel televizyon görüntülerine göre, arabalar devrildi ve parçalandı, çitler yırtıldı ve ağaçlar kökünden söküldü.

7. Rolling Fork Belediye Başkanı Eldridge Walker CNN’e “Şehrim gitti” dedi. “Yıkım – soldan sağa baktığımda tek gördüğüm bu.”

8. Sakini Shanta Howard, ABC üyesi WAPT’ye yerel halkın ölüleri evlerinin enkazından çıkarmaya yardım etmesi gerektiğini söyledi. Rolling Fork’taki Chuck’s Dairy Bar’ın sahibi, gözleri yaşlı Tracy Harden CNN’e “Haber yok gibiydi. Neler olduğunu bilmiyorduk,” dedi.

9. Ulusal Hava Servisi, sakinleri temizlik operasyonları devam ederken “fırtınalar devam ettikten sonra bile tehlikelerin devam ettiği” konusunda uyardı. Meteorologlar, yerel bir kasırga saatinin Cumartesi gününün erken saatlerinde sona erdiğini söyledi. Daha fazla gök gürültülü fırtına bekleniyordu, ancak şiddetli olacağı tahmin edilmiyordu.

10. Tahmin edilmesi zor bir hava olayı olan kasırgalar, ABD’de, özellikle ülkenin orta ve güney kesimlerinde nispeten yaygındır.
AFP’den gelen girdilerle

yorum gönder