Devamsızlık müddeti değişiyor! 50 güne çıkıyor!

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Pandemi sürecinin en epey eğitim ve öğretimi etkilediğini söyleyebiliriz. Hali hazırda Türkiye pandemi daha sonrasında eğitimi süratli bir biçimde toparlamayı başardı. Yani eğitim ve öğretim süratli bir biçimde eski haline geri döndü diyebiliriz. Ayrıyeten uzaktan eğitim sistemi yardımıyla ülkemizdeki eğitim değerli ölçüde aksamadan devam etti.

Fakat Avrupa’da birtakım ülkeler hala pandemi şartlarının eksilerinden kurtulabilmiş değil. O denli ki iki yıllık pandemi sürecinin akabinde öğrenciler hala okula adapte olabilmiş değil. Hatta birtakım ülkelerde bir hayli öğrenci okula devam konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor.

Devamsızlık mühleti değişiyor! 50 güne çıkıyor!

Bu durumu göz önünde bulunduran yetkililer kimi ülkelerde devamsızlık sayısının arttırılması ve bu biçimdece öğrencilerin okullara yinedan alıştırılması için düğmeye basmış durumda. Bu planda devamsızlık sayısı 50 günden başlayarak kademeli olarak yinedan eski haline düşürülecek.

Hali hazırda ülkemizde devamsızlık sonu özürsüz olarak 10 gün. Rapor ve müsaade hakkıyla birlikte 30 günlük bir devamsızlık sonu kelam konusu.

Belki ülkemizde de devamsızlık sonu pandemi daha sonrasında 50 güne yükseltilip, kademeli olarak yinedan eski hudutlarına çekilebilirdi. bu biçimdece devamsızlıktan sınıf yineı üzere meselelerin da önüne geçilebilirdi.

Sizce ülkemizde uygulanan 10 gün özürsüz devamsızlık hududu öğrenciler için kâfi mi? Yoksa ülkemizde de bu hudutların arttırılması mı gerekiyor? Yorum sizin.