Dikkat çeken açıklama: Ianis Hagi Galatasaray’a mı transfer olacak?

bencede

New member
Devre ortası transfer devrinin başlamasıyla birlikte Galatasaray ‘da transfer çalışmalarına sürat verdi. Transferde önceliği sol bek ve santrfor bölgesine veren Galatasaray için sürpriz bir sav ortaya atılmıştı.

Sarı – kırmızılıların, kulübün en büyük efsaneleri içinde gösterilen Gheorghe Hagi’nin İskoçya’da mesleğine devam eden Ianis Hagi’yi listesine aldığı söz edilmişti.

Galatasaray’ın bir öteki efsanesi olan Gheorghe Popescu, Ianis Hagi’nin Galatasaray’a mümkün transfer ihtimalini kıymetlendirdi.

Galatasaray’ın efsane ismi Gheorghe Hagi’nin sahibi olduğu Farul Constanta kadrosunun başkanlığını bir daha eski bir Galatasaray efsanesi olan Gheorghe Popescu yapıyor.

POPESCU’DAN IANIS AÇIKLAMASI

Başkan Gheorghe Popescu, Galatasaray’ın Ianis Hagi’yi transfer etme savlarıyla ilgili birşey bilmediği tabir ederek, gerçekleşmesi halinde kusursuz olacağını belirtti. Popescu yaptığı açıklamada; “Ianis’in Galatasaray’da konuşulup konuşulmadığını bilmiyorum zira bu olağanüstü bir şey, babasının tarih yazdığı kadroya gitmek inanılmaz olurdu.

Ianis Hagi’yi ilgilendiren şey alanlara dönmek. Dün 40 dakikalık bir idman maçı oynadı, bir gol attı ve bir asist yaptı. Alanlara geri dönmesi onun için değerli. daha sonrasını bakılırsaceğiz” tabirlerini kullandı.

IANIS HAGI’DEN AÇIKLAMA

Ianis Hagi bir müddetdir yaşadığı sakatlık niçiniyle alanlardan uzak kalmıştı. 24 yaşındaki oyuncu alanlara ne vakit döneceğiyle ilgili olarak ise; “İyiyim. Şu anda son aşamalardayım. Bir şeyler olmak üzere.

Ameliyatımın üzerinden neredeyse 11 ay geçti ve şimdiye kadar sabrettim. Her gün sabırlı olmam ve fizyoterapistimi dinlemem gerekiyor ve mümkün olan en kısa müddette geri dönmeyi umuyorum” diye konuştu.

Ianis Hagi, 21 Ocak 2022’de oynanan İskoçya FA Cup 4. Çeşit maçında Stirling Albion – Rangers maçına birinci 11’de başlamıştı. Yıldız oyuncu çabanın 15. dakikasında yaşadığı sakatlık niçiniyle yerini Alexander Lowry’e bırakmıştı. Ianis Hagi, bu tarihten beri, sakatlığı niçiniyle alanlara dönememişti.