Donald Trump'ın Pensilvanya Mitinginde Saldırıya Uğradığı An

Leila

Global Mod
Global Mod
Trump'ın yardımına koşan Gizli Servis ajanları onu koruyup sahneden indiriyorlar.

Donald Trump, bugün Pensilvanya'da bir mitingde konuşma yaparken kendisine birkaç el ateş edildiğinde suikast girişiminden kıl payı kurtuldu. Eski ABD Başkanı, güvenlik görevlileri tarafından sahneden tahliye edildi ve iyi olduğu söyleniyor.

Korkunç olayın yaşandığı anı yakalayan bir Haberda, Donald Trump, destekçilerinden oluşan büyük bir kalabalığın arasında konuşmasını yaparken birkaç silah sesi duyuluyor. Donald Trump'ı hazırlıksız yakalayan ilk birkaç silah sesinin ardından, sahne slaytlarının arkasına siper almak için eğilmeden önce sağ kulağına dokunduğu görülüyor. Arkasındaki kalabalığın, açıkça şaşkın ve korkmuş bir şekilde, herhangi bir kurşundan kaçınmak için eğildiği görülüyor.

Trump, Pensilvanya'daki mitinginde kafasının yan tarafından vuruldu resim.twitter.com/5xtwgRscOr

— Hodgetwinler (@hodgetwinler) 13 Temmuz 2024
Gizli Servis ajanları Trump'ın yardımına hemen yetişiyor ve onu örtbas edip sahneden indiriyorlar. Sağ kulağının kanadığı görülen Trump, tahliye edilirken yumruğunu havaya kaldırıyor.

Trump “iyi” ve bir sağlık tesisinde kontrol ediliyor, kampanya ekibi saldırıdan sonra söyledi. “Başkan Trump, bu iğrenç eylem sırasında hızlı hareket eden kolluk kuvvetlerine ve ilk müdahale ekiplerine teşekkür ediyor. İyi ve yerel bir sağlık tesisinde kontrol ediliyor. Daha fazla ayrıntı yakında” dedi sözcü Steven Cheung.

ABD medyasına göre, şüpheli tetikçi de dahil olmak üzere iki kişi öldürüldü. “Butler County Bölge Savcısı Richard Goldinger, şüpheli tetikçi de dahil olmak üzere iki kişinin öldüğünü söyledi,” dedi The Washington Post.

ABD Başkanı Joe Biden, siyasi rakibine yapılan saldırıyı kınadı. Biden, X'te yaptığı paylaşımda, “Güvende olduğunu ve iyi durumda olduğunu duyduğum için minnettarım. Daha fazla bilgi beklerken, kendisi ve ailesi ve mitingde bulunan herkes için dua ediyorum” dedi.

Donald Trump'ın Pensilvanya'daki mitinginde gerçekleşen silahlı saldırıyla ilgili brifing aldım.

Onun güvende ve iyi durumda olduğunu duyduğum için minnettarım. Daha fazla bilgi beklerken, kendisi ve ailesi ve mitingde bulunan herkes için dua ediyorum.

Jill ve ben Sırr'a minnettarız…

— Başkan Biden (@POTUS) 13 Temmuz 2024
“Jill ve ben onu güvenliğe kavuşturduğu için Gizli Servis'e minnettarız. Amerika'da bu tür şiddete yer yok. Bunu kınamak için tek bir millet olarak birleşmeliyiz,” diye ekledi.