Enis Destan’dan, Altınordu’ya duygusal veda

bencede

New member
Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) yetiştikten daha sonra Altınordu A Takımı’na yükselen Enis Destan Trabzonspor ile mukavele imzaladı. Bordo-mavili kulübün genç oyuncunun transferini açıklamasından daha sonra Altınordu Futbol Kulübü de Enis Destan için toplumsal medya hesaplarından bir veda klibi yayınladı.

Liderin elini öptü

Hazırlanan görüntüde genç oyuncunun futbol eğitimi aldığı Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi’nde eğitim alan çocuklarla sohbet edip fotoğraf çektirmiş olduğu ve Lider Seyit Mehmet Özkan’ın elini öperek vedalaştığı görülüyor.

“Ayrılmak üzüyor lakin yeni bir seyahate başlıyorum”

Enis Destan, Altınordu’dan ayrılmanın bir yandan burukluğunu yaşadığını belirterek, “Çocukluğum burada geçti. Burada büyüdüm, burada fazlaca hoş eğitimler aldım. Ayrılmak üzüyor fakat yeni bir seyahate başlıyorum. Altınordu benim için daima birinci kulüp olarak kalacak. Liderimiz Seyit Mehmet Özkan, bizlere epeyce paha veriyor. Bize fazlaca büyük yatırımlar yaptı. Metin Oktay Yerleşkesi’nde yapmış olduğu yatırımlar Türk futbolunda bir ihtilal. Bizlere bu imkanları sağlayan, bizleri yetiştiren Liderimize hayli teşekkür ediyorum” dedi.

Genç oyuncu, Altınordu Futbol Akademisi’nde eğitim bakılırsan genç atletlere fazlaca çalışma ve fizikî gelişmenin yanında mental gelişimlerine de değer verme tavsiyesinde bulundu.

“Hedefim Avrupa”

Genç oyuncu, amaçları için ise şu biçimde konuştu: “Önümde şu anda Trabzonspor var. Trabzonspor hayli büyük bir kulüp, Trabzonspor’a gideceğim için fazlaca heyecanlıyım, bu fazlaca gurur verici bir durum. Öncelikle Trabzonspor’da büyük işler yapmak istiyorum. Oraya büyük katkılar verdikten daha sonra tabi ki maksadım Avrupa fakat en kıymetlisi A Ulusal Ekip ’da oynamak istiyorum. Bunları başarmak için elimden gelenin en uygununu yapacağım.”

İHA