Epilasyon yanığı nasıl geçer? Epilasyon yanığı izi kalır mı?

taklaci09

Global Mod
Global Mod
İzmit’te 28 Nisan günü lazer epilasyon yaptırmak için hoşluk merkezine giden Tuba Yıldız, süreç daha sonrasında kollarında acı ve ağrılar hissetti. Bir gün daha sonra doktora giden Yıldız’ın kollarında birinci derece yanıklar olduğu tespit edildi. Hoşluk merkezini arayıp durumu anlatan Tuba Yıldız’a, cildi kuru olduğu için bu biçimde bir durum olabileceği söylendi. Hoşluk merkezinden ödediği paranın iadesini isteyen Tuba Yıldız, ziyanının karşılanacağını söylemiş olduklerini belirtti.

Olayı anlatan Tuba Yıldız, “28 Nisan günü birinci seans olarak kolum için lazer epilasyona gittim. O gün atış yaptıklarında da epeyce canım acımıştı. O gün oradan çıktım. Canım fazlaca yanıyordu. O gün yönetim ettim. daha sonra kolumda yanmalar ve su toplama başladı.

Bayram günü uzun kollu giyemediğim için bütün gün evdeydim. Canım fazlaca acıdığı için hiç bir yere gitmedim. Bayramın ikinci günü canım o kadar epey yanmaya başladı ki, Seka Devlet Hastanesi’nin acil servisine gittim. Oradaki tabip da birinci dereceden yanık olduğunu söyleyerek merhem önerdi. Onları sürdüm” dedi.

Üyeliğini sonlandırarak ödediği fiyatı geri istediğini söyleyen Yıldız, “Bayramda hoşluk merkezi kapalı olduğu için dönüş yapmadılar. Bayramdan daha sonra aradım. Fotoğraflar gönderip, hekimin söylemiş olduklerini anlattım. Bana, ‘Yanık değil. Cildiniz kuru olduğu için tahriş olmuştur’ dediler.

2 hafta içerisinde geçeceğini söyleyip, ‘merhem sürün’ dediler. Ben evlilik arifesindeyim. Bu kolla mı gelinlik giyeceğim? Ben söylemiş oldukleri hiç bir şeyi kabul etmedim. Bundan daha sonra gelmeyeceğimi söyleyerek, üyeliğimi sonlandırıp paramı iade etmelerini istedim” diye konuştu.

Hekim nezareti olmadan kimsenin bu merkezlere gitmemesini söyleyen Yıldız, “Mümkünse hekim olmayan hoşluk merkezlerine kimse gitmesin. Bu süreci kesinlikle tabip nezaretinde yaptırsınlar. Ben daha evvel bedenimin öteki bölgelerine yaptırdım ve sorun yaşamadım.

Tıpkı yere niye gitmediğimi bilmiyorum. Bir anda cahilliğime geldi. Bir yanılgı yaptım. Keşke o eski yere gitseydim. Orada hekim da vardı. Daha evvel 2 farklı yere gittim lakin hiç bu biçimde bir şeyle karşılaşmadım. Umarım iz kalmaz” dedi.