Fenerbahçe haberi: Sol Campbell’dan Mesut Özil değerlendirmesi

bencede

New member
İngiliz futbolunun efsane savunmacılarından eski Arsenalli Sol Campbell, beIN SPORTS’un davetlisi olarak Türkiye’ye geldi. Sol Campbell, beIN SPORTS’a açıklamalarda bulunurken Fenerbahçe ‘nin yıldızı Mesut Özil konusunda övgü dolu sözler kullandı.

Mesut’un Arsenal’de hak ettiği kıymeti nazaranmeyen hayli kaliteli bir futbolcu olduğunu belirten Campbell, “Mesut Özil’in burada neler yaptığını ben de görüyorum. Form tutması biraz mühlet alacaktır. Mesut Özil’in neler yaptığını yakından takip etmeye çalışıyorum. Çok düzgün, hayli yetenekli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bence Arsenal’de hak ettiği kıymeti epey nazaranmediğini ve kulüpten birazcık dışlandığını düşünüyorum. Harika bir oyuncu olduğu kanısındayım ve burada kendini göstermesi için uygun koşulların oluştuğunu düşünüyorum. Umuyorum buradaki genç oyunculara da yardımcı olacaktır. Kendisi nitekim mükemmel bir oyuncu” tabirlerini kullandı.

Mesut’un geride bıraktığımız hafta sonu Galatasaray – Fenerbahçe derbisinde attığı gole değinen Sol Campbell, “Mesut Özil, dışarıdan biraz baktığımda İngiltere’de yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. İnanılmaz derecede yetenekli bir futbolcu. Bir vakit içinder alandaki çalışkanlığı yanlış anlaşılmış olabilir. Biraz daha az koşuyor üzere anlaşılabilir fakat topu ayağına aldığında ne yapması gerektiğini fazlaca yeterli bilen bir oyuncu. Her ekibi fazlaca âlâ hale getirebilecek bir oyuncu. bu biçimde bir konumda ya kaçırmaz ya da kaleciyi sıkıntı durumda bırakır. Çok akıllı bir oyuncu olduğunu ve insanların kanılarının yanlış olduğunu göstermeye devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

A Ulusal Futbol Kadromuz karşısında oynadığı maç ile ilgili anılarını da paylaşan eski İngiliz oyuncu, “Türkiye – İngiltere maçını elbette hatırlıyorum. Çok büyük bir tutku vardı. Alanda hayli gergin bir atmosfer vardı. David Beckham’ın bir penaltı kaçırdığını söyleyebilirim. Bu, birazcık tabi bizim için bir hayal kırıklığıydı. Biz işimizi yaptık. Bu tutku biraz daha sürdü. Tünelde de devam etti ancak herkes sakinleşti bir süre daha sonra. Anın ateşiyle beşerler birazcık kendilerini kaybedebiliyorlar. Bu tabi futbolun tutkulu olmasının bir yanı” dedi.

1992-2001 yılları içinde Tottenham forması giyen Sol Campbell, 2001-2006 yılları içinde Arsenal ile pek başarılı bir periyot geçirmişti. 2002 ve 2004’te Premier Lig şampiyonlukları yaşayan Sol Campbell, 2006’da da UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Arsenal ile finalde uğraş etmişti. 2006 daha sonrasında Portsmouth, Notts Country, kısa müddetliğine bir daha Arsenal ve Newcastle United maceraları yaşayan Sol Campbell, 2011’de futbolculuk mesleğini sonlandırmıştı.

Futbolculuk periyodunda tüm alt yaş kümesi ulusal ekiplerinde da forma giydiği İngiltere’nin A ulusal kadrosu ile 73 maça çıkarken 2002 Dünya Kupası’nda en uygun 11’e seçilmişti.