Geleceğin stratejisti John Sanei: “Kesinlik artık sahip olduğumuz bir lüks değil”

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Geleceğin stratejisti ve çok satan yazar John Sanei, geleceği gerçekten geleceğe hazırlamanın bir yolu olmadığını eklemesine rağmen, toplumun geleceği düşünürken ‘tüm olasılıklara hazırlıklı olması’ gerektiğini söylüyor.

Yönetebileceğimiz tek şey davranışlarımızdır ve eğer geleceğe yönelik uyarlanabilir bir davranış yaratıyorsak, geleceğin bize ne getireceği gerçekten önemli değil. Yani artık kesinlik yok“dedi Euronews’e.

John, Emirlik’teki Gelecek Müzesi’ndeki Dubai Gelecek Forumu’nun ilk baskısında konuşuyordu. dedi ki, “Dünyanın en iyi 400 fütüristini tek bir çatı altında toplamak ve bizim için aynı zorlukları tartışıyor olmamız ve birbirimizden öğrenmemiz inanılmaz, ki bunun o kadar sık yapıldığını düşünmüyorum… onlardan alınan dersleri paylaşmak hepimizi daha iyi, daha bütün ve dünyanın geleceğe hazırlanmasına yardım etmeye hazır kılıyor.

Son kitabının adı ‘Kim Oluyoruz?’ ve ‘neye değer veriyoruz?’ Kendi sorusunu yanıtlarken, ” Bence benim için barışa, uyuma ve simbiyoza değer vermek çok önemli hale geliyor. Ve bunun içinde çok fazla zenginlik bulursunuz. Ve bence gelecek için zenginlik hakkında düşünmemizin yolu onu güzelce hecelemek..’

Geleceğe ve özellikle 2023’e baktığımızda, “ Farkına varmamız gereken şey, yeni bir şeyin doğması için eskinin patlamasını görmemiz gerektiğidir, diye ekliyor, dinleyicilerime her sabah yeni bir dünya için dünyanın parçalanması gerektiğini bilerek uyanırsanız her zaman söylüyorum. biri gelir, bu süreçte daha güçlü ve daha dirençli olursunuz.”