God of War Serisi vs Grand Theft Auto Serisi

Bakec

New member
God of War Serisi


Tür: Aksiyon, Macera, Hack & Slash
Geliştirici: SIE Santa Monica Studio
Çıkış tarihi: 22 Mart 2005, 13 Mart 2007
Devil May Cry'ın "Hack & Slash" türünün atalarından biri olan "God of War" oyun serisi, yıllar içinde PC oyun konsolları ile rekabette önemli rol oynadı ve PlayStation 2 oyunlarında önemli bir rol oynadı. PlayStation 2 için ilk iki oyunu piyasayı sildi süpürdü. Mitoloji, karakterler ve oynanış açısından oyun dünyasına taze hava enjekte edildi.Seri her zaman aklımızda tutuldu. God of War, PlayStation platformunun yıkılmaz kalesidir. 2018 yılında piyasaya sürülen oyun serisini yeniden başlatarak başarısına başarı katmıştır.

Grand Theft Auto Serisi


Tür: Aksiyon, Suç, Macera
Geliştirici: Rockstar Games
Çıkış tarihi: 22 Ekim 2001, 27 Ekim 2002, 26 Ekim 2004
Listenin sonunda yer aldığımızda ve doğal olarak listenin en üstüne yükseldiğimizde GTA serisi bizi gece gündüz konsolun tepesine kilitliyor ve oyunu tekrar tekrar tamamlayarak bizi karşılıyor. Serinin ilk 3 boyutlu oyunu olan GTA III, yeni nesil PlayStation 2'de üç seriye girdi, ardından PlayStation 2: GTA Vice City ve son olarak GTA: San Andreas bu seriyi takip etti.

GTA evreninde, sırasıyla Liberty City, Vice City ve Los Santos olmak üzere üç farklı önemli şehri deneyimlediğimiz bu oyunlar, günümüzde hâlâ tarihin en iyi oyunları arasında kendilerine yer bulmayı başarıyor. GTA V’in bugün dünyanın en büyük eğlence ürünü yatırımı hâline gelmesinin nedeni bu oyunlar desek yanlış olmaz.
 
Üst