Halil Akbunar: Fenerbahçe’ye bir daha gol atmak istiyorum

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 14. haftasında Göztepe, 29 Kasım Pazartesi günü Fenerbahçe ‘yi konuk edecek. İzmir grubu, Adnan Süvari Tesisleri’nde yaptığı idmanla hazırlıklarına devam ederken, idman öncesinde grup kaptanı Halil Akbunar, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Uzun bir ortadan daha sonra tam kapasite olarak taraftarlarıyla buluşacakları için heyecanlı olduklarını söyleyen Halil, taraftarlarının her zamanki üzere kendilerine güç katacaklarını söylemiş oldu.

Her müsabakaya 3 puan için çıktıklarını kaydeden deneyimli oyuncu, “Bizim için grupların değeri yok. İnşallah pazartesi günü 3 puan alan taraf biz olacağız. Bizim için her maç 3 puan, Fenerbahçe, Galatasaray , Trabzonspor umrumuzda değil. Biz kazanmak için alanda olacağız” diye konuştu.

Halil Akbunar, daha evvelki maçlarda Fenerbahçe’ye attığı gollerin hatırlatılması üzerine, “İnşallah gol atan taraf biz oluruz, ben atmasam da kazanan taraf inşallah biz oluruz. Umudum o istikamette. Evet, Fenerbahçe’ye karşı gol atabiliyorum, umarım pazartesi günü de bu gerçekleşebilir” dedi.

İç alanda daha az puan toplamalarının şanssızlık olduğunu kaydeden Akbunar, “Pozisyonlara girmesek zahmetimiz var diyeceğim lakin konum da buluyoruz. Bu şanssızlığı kıracağımıza inanıyorum, daima bu biçimde gitmeyecek. İnşallah bu şanssızlığı kıralım, daha sonrasında golleri bakılırsaceksiniz” halinde konuştu.

Halil Akbunar, kalitelerine karşın düşme çizgisinde olduklarını belirterek, “Bulunduğumuz yerden dolayı mutsuzuz. Beşerler ister istemez ‘potanın arasındaler, Göztepe düşecek mi’ diyor fakat biz bunu düşünmüyoruz, bizim umudumuz var, umudumuzu kaybetmedik lakin dediğim üzere, şanssızlıklarımı kırıp bir seri yakaladığımıza Göztepe buralarda olmayacak. Üst sıralarda olacak. Birinci önceliğimiz motivasyon olarak kendimizi üste çekmek” dedi.

İHA