İnovasyon çalışmaları nedir ?

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Inovasyon calsmalar, bir urun, hizmet veya surecteki yenilikleri tesvik eden calsmalardr. Inovasyon, urun ve hizmetlerin yasama suresini uzatmak ve diger tuketici, calsan ve musteri beklentilerini karslamak icin yeniliklerin onunu acmak icin gerekli olan calsmalardr. Inovasyon calsmalar, farkl sektorler icin degisiklikler yaratmaya ve onceki ozellikleri gelistirmeye odaklanr.

Neden Inovasyon Calsmalar?

Inovasyon calsmalar, kuresel ekonomide ustunluk saglamak ve pazar payn arttrmak icin gereklidir. Musteri memnuniyetini arttrmak, urunler veya hizmetleri gelistirmek ve uretim maliyetlerini dusurmek icin musterilerin ve diger paydaslarn beklentilerini karslamak icin inovasyon calsmalar yaplr. Musteri beklentilerini karslamak, sirketin urun ve hizmetlerini pazardan farkl klmasna yardmc olur.

Inovasyon Calsmalarnn Yonetimi

Inovasyon calsmalarnn basars, calsmalarn etkili bir sekilde yonetilmesinden kaynaklanmaktadr. Inovasyon calsmalarnn basarsnn arttrlmas icin, calsmalarn butcesi, hedefleri ve sureleri tespit edilmeli ve yonetim kademeleri tarafndan onaylanmaldr. Inovasyon calsmalarnn basarl olmas icin, calsmalarn tum asamalarnn kontrol edilmesi ve kalite kontrolunun yaplmas gerekmektedir.

Sonuc

Inovasyon calsmalar, uretim, hizmet ve sureclerin gelistirilmesi ve urun ve hizmetlerin omrunu uzatmas icin gereklidir. Inovasyon calsmalarnn basars, calsmalarn etkili bir sekilde yonetilmesinden kaynaklanmaktadr. Inovasyon calsmalar, kuresel rekabete cevap vermek icin ve cevresel, ekonomik ve sosyal sorunlarn cozumu icin onemli bir aractr.