İzleyin: İşte bu yüzden maymun çiçeği hakkında kayıtsız olmamalısınız

Leila

Global Mod
Global Mod
Şu anda dünya çapında 80’den fazla ülkede maymun çiçeği vakaları kaydedildi ve ölüm oranı düşük kalırken, sağlık uzmanları rehavete karşı uyardı.

London School of Hygiene & Tropical Medicine’de Uluslararası Halk Sağlığı Profesörü Jimmy Whitworth, “Bu ciddi bir enfeksiyon ve onu kontrol altına almaya çalışmak önemlidir” dedi.

“Bu salgında şimdi ve tekrar çocuklarda bildirilen vakalar var, bu iki nedenden dolayı endişe verici: Birincisi, sekiz yaşın altındaki çocukların enfekte olmaları durumunda ciddi hastalıklara yakalanma riskinin yüksek olduğuna inanıyoruz; ama aynı zamanda, Çocuklar arasındaki yakın teması kontrol etmek bir meydan okumadır ve yetişkinler arasındaki yakın teması kontrol etmeye çalışmak farklı bir meydan okumadır” diye ekledi.


Teyit edilen 25.000’den fazla enfeksiyonla dünya çapında en az 10 kişinin hayatına mal olan salgın, Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel acil durum ilan edildi.

Erkeklerle cinsel ilişkiye giren gey, biseksüel ve diğer erkekler arasında birçok vaka bildirilirken, BM ajansı maymun çiçeğine yakalanma riskinin sadece erkeklerle cinsel ilişkiye giren erkeklerle ve cinsel ilişkiye giren biriyle yakın temasta bulunan herkesle sınırlı olmadığını vurguladı. bulaşıcıdır risk altındadır.

Whitworth için, “Bunu kontrol etmek istiyorsak, bu damgalamayı mümkün olduğunca en aza indirmeye çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde, iletim yeraltına yönlendirilecek ve bulunduğumuzdan daha kötü bir durumda olacağız. an.”

Uzman, bulaşmayı engellemek için aşı teklif edilen herkesi aşı almaya çağırdı.
 
Üst