Judo: Tiflis Grand Slam’de ev sahibi ülke için harika bir gün

Leila

Global Mod
Global Mod
Uluslararası judoda, Tiflis Grand Slam’in üçüncü günü, ağır sıkletler tırmanırken ev sahibi ülke Gürcistan için bir başka kırılma noktası oldu.

-90kg’da Beka Gviniashvili yanıyordu, akıllı ayak süpürmeler ve ham gücün birleşimi Gürcü’ye finalde Krisztian Toth’a karşı bir puan kazandırdı ve daha önce orada başka bir ayak vuruşu ona Altın kazandırdı.

Bu, dostluk ve saygı gibi tipik Judo değerlerini sergileyen, iki büyük savaşçıyı onurlandırmak için hevesli kalabalığı ayağa kaldıran harika bir sportmenlik gösterisiydi.

Gürcistan Judo Federasyonu Başkanı Giorgi Atabegashvili madalyaları takdim etti.

Wagnerian yükselişi

Şu anki -78kg Dünya Şampiyonu Anna Maria Wagner, rekabete parlak dönüşünü sürdürdü, uchi-mata’sı ön elemelerde yolunu patlattı.

Geman judocu, kararlılığı ve sürüşüyle kesin bir galibiyet kazandığı finalde Brezilyalı eski Dünya Şampiyonu Mayra Aguiar’ı yendi. Wagner, Dünya Şampiyonu olduğundan beri Dünya Judo Turunda henüz bir dövüş kaybetmedi.

Madalyasını IJF Events Direktörü Dr Lisa Allan tarafından verildi.

“Sanırım Dünya Şampiyonasında göreceğiz. Wagner zaferinden sonra, “Umarım Worlds’de %100’üm ve sonra göreceğiz” dedi.

Gürcistan’ın en güçlü kategorilerinden biri -100kg’da ve Onise Saneblidze bu kıyasıya rekabetin her zaman en ön saflarında yer alıyor. Ve bu vesileyle, sonunda ilk Grand Slam Gold’unu almak için adım attı.

Finalde, ev sahibi seyircilerin kafasında onu farklı kılan en muazzam pikap oldu.

Madalyasını Gürcistan Judo Federasyonu Başkan Yardımcısı Tamaz Naveriani

tarafından takdim edildi, sevinçli bir Saneblidze “Bu duyguyu tarif bile edemiyorum” dedi. Gürcü halkının Judo’yu ne kadar sevdiğini görebilir. Tiflis spor salonundaki harika destek ve bu harika atmosfer için kendilerine çok teşekkür ederiz.”

+78 kg’da Fransız Julia Tolofua, altın madalyayı almak için Tunus’tan Nihel Cheikh Rouhou’yu fırlattı ve onurunu IJF Eğitim ve Koçluk Direktörü Mohamed Meridja’dan aldı.

Zaalishvili şovu çaldı

+100kg kategorisinde, geçen yılın ağır sıklet şampiyonu Gela Zaalishvili unvanını olağanüstü bir tarzda savundu. Stadyum, destansı turnuvayı bitirmek için kesinlikle inanılmaz bir yol olan, hayran olan Gürcü hayranların sağır edici çığlıklarıyla doluydu. Madalyalar IJF Baş Hakem Direktörü Armen Bagdasarov tarafından verildi.

Tiflis Grand Slam’in fantastik bir unsuru, ev sahibi ülkenin gururla podyumda durabilmesi ve aynı zamanda muhteşem bir gösteri sergileyebilmesidir.