Kayıp Rus askerin vokal ebeveyni güvenlik servisleri tarafından sorgulandı

Leila

Global Mod
Global Mod
The Moscow Times’ın haberine göre, kayıp bir Rus askerinin açık sözlü babası, ülkenin güvenlik servisleri tarafından sorgulandığını söyledi.

Dmitry Shkrebets, Nisan ayında Moskova’nın batması sırasında öldürüldüğüne inanılan bir Rus asker olan 20 yaşındaki Yegor Shkrebets’in babası.

Shkrebets, Moskova mürettebatının savaş gemisi battıktan ve kayıp ilan edildikten sonra oğullarının kaderi hakkında cevaplar arayan ilk ve en sesli ebeveynlerden biriydi.

Rus sosyal medya platformu VK’ya yazan Shkrebets, kimliği belirsiz bir güvenlik teşkilatından ajanların dairesine geldiğini ve iddia edilen bomba tehditleri hakkında kendisini sorguladığını söyledi.

Perşembe günü çevrimiçi platformda “Oğlumun trajik ölümünün beni yeterince şok etmemiş, yeterince keder, yeterince sorun yokmuş gibi görünüyordu” diye yazdı. “Biri beni “donmuş” bir terörist yapmak istedi.

Shkrebets’e göre güvenlik görevlileri, “kendi adına bazı kuruluşlara e-posta yoluyla (yabancı) bomba tehditleri içeren mesajlar gönderildiğini” iddia etti

bu iddiaları reddediyor.

“Böylesine hayvani bir sahtekarlık yüzünden beni ziyaret etmeye zorlanan ciddi, akıllı ve gerçekten kibar insanlar için bile utanıyorum” diye ekledi Shkrebets, dizüstü bilgisayarına da el konulduğuna dikkat çekti.

“Şimdi Karadeniz Filosu’ndaki askeri savcılıktan oğlumun durumunda bir değişiklikle ilgili haber beklemenin yanı sıra… Muayene sonucunu bekleyeceğim.

Şkrebets’in oğlunun 13 Nisan’da Rusya’nın Karadeniz filosunun amiral gemisi Moskova’nın bir kaza sonucu batmasının ardından kayıp olduğu ilan edildi. bildirildi bir Ukrayna füzesi tarafından vuruldu

A O sırada Rusya, patlamaya uçakta çıkan bir yangının neden olduğunu iddia etmişti.

Rusya o zamandan beri mürettebatın başına gelenler konusunda ağzını sıkı tutuyor, birçoğundan hala haber alınamıyor, ancak askeri bir geçit töreninde kendilerini güvende ve iyi durumda gösterdiği iddia edilen bir görüntü yayınladı.

Bunun geçerliliği Euronews tarafından bağımsız olarak doğrulanamaz.

Shkrebets, askeri yetkililerin Moskova’nın düşürülmesiyle ilgili eylemlerini eleştirerek, askere alınanların Ukrayna ile savaşa katılmasına izin vermekten “sorumlu olan herkese” ceza verilmesi çağrısında bulundu.

Başkan Vladimir Putin, askerlerin Rusya’nın Ukrayna’daki “özel askeri operasyonuna” katıldığını başlangıçta yalanladı, ancak daha sonra onların “katıldıklarını” kabul etti.

Nükleer kapasiteye sahip Moskova, Rusya’nın Karadeniz Filosunun mücevheriydi. Yaklaşık 500 denizci tarafından mürettebatı vardı.