Mark Zuckerberg’in Rampada Yürüdüğünü Gösteren Yapay Zeka Görüntüleri İnterneti Fırtınayla Aldı

Leila

Global Mod
Global Mod
Görüntüler AI teknolojisi kullanılarak oluşturuldu.

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, genellikle tişört, kot pantolon ve spor ayakkabılardan oluşan normal bir kıyafetle görülüyor; onu tasarımcı bir Louis Vuitton kıyafeti giyerken ve aynı zamanda rampada yürürken görmek biraz farklı. Ancak yapay teknoloji bunu mümkün kıldı ve görüntüler çok gerçek göründüğü için internet kullanıcıları arasında çok fazla kafa karışıklığına neden oldu.

Yapay zeka tarafından üretilen sahte görüntüleri gerçek olanlardan ayırt etmek, esrarengiz bir şekilde gerçekçi oldukları için zor olacaktır. Zuckerberg, rampa yürüyüşü sırasında modellerin sıklıkla sergilediği kusursuz ifadeyi sürdürürken görülebilir.

Mark Zuckerberg podyumda tur atıyor, saf bir moda tutkunu.

💬
Alt https://t.co/GQB0nXRzHs’de istempic.twitter.com/xYE3zkaGAm

— Linus (●ᴗ●) (@LinusEkenstam) 29 Mart 2023
Yapay zeka (AI) görüntüleri interneti ilk kez süpürmüyor. Bu teknolojiyi kullanan uzman sanatçıların birçoğu bazen hayal bile edilemeyecek görüntüler üretmiştir.

Birkaç gün önce, yapay zeka meraklısı Jyo John Mulloor, Daenerys Targaryen, Jon Snow, Arya Stark ve diğerleri dahil olmak üzere Game of Thrones karakterlerini kraliyet Hint kıyafetleri içinde gösteren bir dizi resim yayınladı.

Paylaşımın altında ise “George RR Martin, Game of Thrones için Hintli bir kostüm tasarımcısı tuttuysa” yazıyordu.

Altyazıda, Bay Mulloor, resimleri Midjourney adlı bir yapay zeka uygulamasını kullanarak oluşturduğunu açıkladı.

Bay Mulloor, Mahatma Gandhi, BR Ambedkar, Rahibe Teresa ve Elvis Presley gibi ünlüleri selfie çekerken gösteren bir dizi fotoğraf paylaşmıştı.

Sanatçı, paylaşımının başlığında, “Eski sabit diskimi geri aldığımda, geçmişten arkadaşlarım tarafından bana gönderilen bir özçekim hazinesi keşfettim” diye yazdı.

Fotoğraflarda adı geçen isimlerin yanı sıra Sovyetler Birliği lideri Joseph Stalin, eski ABD Başkanı Abraham Lincoln, bilim adamı Albert Einstein, Jamaikalı şarkıcı Bob Marley ve Arjantinli Marksist devrimci Che Guevara gibi isimler de yer aldı.

Daha fazla trend haber için tıklayın