Önce Yerelde Vokal Olun, Sonra Küreselleşin

Leila

Global Mod
Global Mod
Başbakan Modi Pazar günü YashoBhoomi kongre merkezinin açılışını yaptı.


Yeni Delhi:

Başbakan Narendra Modi Pazar günü, yerel ürünleri uluslararası pazarlara taşımayı amaçlayan ‘küresel’ bir bakış açısı eklemek için ‘yerel için vokal’ sloganını değiştirdi.

Doğum gününde Delhi’de dünya standartlarında bir kongre merkezi olan YashoBhoomi’nin açılışında konuşan Başbakan, vatandaşlara önümüzdeki bayram sezonlarında yerel ürünler satın almaları yönünde çağrıda bulundu.

“Yerli ürünlerin küresel pazarlara ulaşması gerekmez mi? Bunun için önce yereli seslendirmeniz, sonra yereli küresele çevirmeniz gerekiyor. Ganesh Chaturthi, Dhanteras, Deepavali ve daha birçok festival gelecek. Ben “Tüm vatandaşlarımızı bu dönemde yerli (ürünleri) almaya çağırıyoruz” dedi.

İnsanları küçük ya da büyük, ‘Vishwakarma’ zanaatkarları etiketini taşıyan ürünleri satın almaya teşvik eden ‘yerel için vokal’ kampanyasına uymanın tüm ülkenin sorumluluğunda olduğunu söyledi.

Hinduların makine ve aletlerin tanrısı Vishwakarma, bu bağlamda geleneksel zanaatkarlara ve zanaatkarlara atıfta bulunmaktadır. Başbakan bugün bu tür zanaatkarlara fayda sağlayacak Vishwakarma Yojana adında bir plan başlattı.

Başbakan Modi ayrıca yerel ürünlerin küresel sahneye taşınmasında büyük rol oynayacağını söylediği Yashobhoomi adlı Hindistan Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nin (IICC) 1. Aşamasını da ülkeye adadı.

Ayrıca zanaatkârları ve zanaatkarları GST’ye kayıtlı mağazalardan ‘Made In India’ alet kitlerini satın almaya çağırdı.
 
Üst