Oyunlar ve fırsatlar nerede kazanılır? Ekibinizi güçlendirmek için 5 ipucu

Leila

Global Mod
Global Mod
Sheldrake, hayvanların başına gelen birçok olayı bilimsel deneylere dayanarak açıklıyor. Mesela köpekleri kamera kaydıyla evlerine bırakarak bir deney yapıyor. Gün içinde rastgele bir şekilde sahibini cep telefonundan arar ve eve dönmesini ister. Vakaların %58'inden fazlasında, sahibi geri dönme kararı verdiğinde, ne kadar uzakta olursa olsun, köpek, tıpkı sahibinin kokusunu aldığında olduğu gibi huzursuzlaşır veya havlamaya başlar. yakın. , ancak bu durumda, normal zamanda da değil, bu yüzden onları rastgele işaretledi.

Bu bize köpek ile sahibi arasındaki bağlantıyı anlatır. Bir binici ile atı arasındaki ilişkiye çok benzer. İkinci durumda, senkronizasyonun bir tür telepati gibi göründüğü bir noktaya gelinir. İnanılmaz bir şekilde atlar, biniciyle bir bağ kurduklarında yarışlarda daha iyi performans gösterirler.

Bağlantı, bir arada yaşama, beslenme veya birlikte oynama yoluyla üzerinde çalışılan bir şeydir, ancak bu, binicilerin ve atların, köpeklerin ve sahiplerinin, bir arada yaşamadan yalnızca resmi eğitim yapanlara göre daha üstün bir anlayışa sahip oldukları anlamına gelir.

Bu bir spor takımının başına gelenlerle nasıl benzer? Bağlantı, koordinasyon, birbirini anlama, pes etme, partnerin nereye gittiğini sezme veya saldırmak veya savunmak amacıyla birbirleriyle konuşmak, bir beyan veya kendiliğinden nesil meselesi değildir.

Birlikte eğitimin yanı sıra bağlantı kurulur, iş yapılır. Bunu en iyi örnekleyen ifade Jon Gordon ve Mike Smith'in yazdığı #chidobook'un başlığıdır: Maç Soyunma Odasında Kazanılır. Elbette bir arada yaşamak yeteneğin, disiplinin, antrenmanın, stratejinin yerini almıyor ama sahada var olan o soyut şey olan ruh, soyunma odasında inşa ediliyor.

Öyle ki bir mangal, bir buluşma, sadece birlikte yaşamak ve birbirini tanımak bir araya geliyor. Her ne kadar her şeyde olduğu gibi, kuralın her zaman istisnaları olsa da ve oyuncuların en iyi takım arkadaşı olmadığı turnuvaları kazanan takımlar olsa da, kötü bir soyunma odası düzenli olarak rekabeti azaltır. verim bir takımın. Aksine iyi bir gardırop başarı olasılığını artırır. Öyle ki, çoğu zaman bir koç, takıma giremeyen bir yeteneği dışarıda bırakma kararı alır.

Daha sonra oyun, köpekler ile sahipleri, biniciler ile atlar, takım oyuncuları veya iş ortakları arasında güven oluşturarak kazanılmaya başlar.

İş dünyasında ister bir şirkette, ister küçük bir işletmede, ister bir aile şirketinde olsun, oyun soyunma odasında kazanılmaya başlar.
 
Üst