Tenis yıldızı Serena Williams, 2022 ABD Açık’tan sonra emekli olacağını ima etti

Leila

Global Mod
Global Mod
Eski kadın Dünya 1 numaralı tenis yıldızı Serena Williams, bu yıl tenisi bırakacağını belirtti.

40 yaşındaki Amerikalı oyuncu, Eylül ayında ABD Açık’tan sonra spordan “benim için önemli olan diğer şeylere doğru” “gelişeceğini” söyledi.

Williams 23 Grand Slam tekler şampiyonluğu kazandı ve sadece 1977’de emekli olan Amerikalı Margaret Court’tan sonra ikinci sırada yer aldı. Profesyonel çağda diğer kadın ve erkeklerden daha fazla şampiyonluk kazandı.

Williams ayrıca, Kadınlar Tenis Birliği (WTA) tarafından art arda 186 hafta boyunca 1 numara olma rekorunu da elinde bulunduruyor.

2002 ve 2015 yılları arasında Fransa Açık’ı üç kez ve en son 2016’da yedi Wimbledon şampiyonluğu kazandı.

Ayrıca dört Olimpiyat altın madalyası kazandı ve ablası Venus ile birlikte oynadığı hem teklerde hem de çiftlerde grand slam kazanan ilk tenisçi oldu.

bir Vogue dergisi ile röportajWilliams, ailesine ve ticari çıkarlarına odaklanacağını söyledi.

“Tenis oynamayı bırakmam gerektiğini kendime ya da başkasına kabul etmekte isteksizdim” diye yazdı. “Teniste iki fit ya da iki fit dışarıda olmam gerekiyor.”

“Emeklilik kelimesini hiç sevmedim. Bana modern bir kelime gibi gelmiyor” diye ekledi.

“Bu spor bana çok şey verdi. Kazanmayı seviyorum. Savaşı seviyorum. Eğlendirmeyi seviyorum.”

“Bana verilen fırsatlar sayesinde kadın sporcuların sahada kendileri olabileceklerini hissettiklerini düşünmek isterim.”