Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı: Şampiyon olmadık fakat büyük bir adım attık!

bencede

New member
Harika Lig’in 23. haftasında Trabzonspor , Galatasaray ‘ı Anastosias Bakasetas ve Edin Visca’nın attığı gollerle 2-1’le geçti. 2 haftadır üst üste gelen birlikteliğin akabinde İstanbul’dan 3 puanı kapan Fırtına’nın teknik yöneticisi Abdullah Avcı son düdüğün akabinde müsabakayı kıymetlendirdi.

‘Baskıyı kıramadığımız anlar oldu’

Zafer niçiniyle gözleri dolan deneyimli hoca, “UEFA Avrupa Ligi’ni önder bitirmiş, genç, yüksek şiddetle koşu ve baskı yapabilen bir grupla oynadık. Bugün baskı yapacaklarını biliyorduk, birinci yarıda bizim bu baskıyı kıramadığımız anlar oldu. Kırdığımızda da topa daha erken sahip olmamız gerekirdi, topa sahip olunca rakip kaleye indik aslına bakarsanız. Birinci yarı prestijiyle tahminen az durum verdik ancak rakip bizi rahatsız etti sürekli” dedi.

‘Zafere giden yol gül bahçesi değil’

İkinci yarıda ise daha düzgün oynadıklarını belirten Avcı, “8+3 kuralının olması bizi yoruyor çok, matematik gerekiyor. Ahmetcan altyapımızdan çıkan 2003’lü ve önemli geri bildirim veren bir isim. Siopis fazlaca değerli. Bu değişikliklerle ikinci yarıyı domine ettik, kenarları kovaladık, durumlara girdik, Bakasetas’la golü bulduk. İki penaltıyı kaçırdı geçen hafta fakat tüm herkes ona dayanak oldu ve sahip çıktı, o da sorumluluğu aldı. Visca yeni geldi düzgün oyuncu. Attığı gol baskıdan geldi, o baskıları biliyorduk. daha sonrasında ise iki konum verdik, Kaptan Uğurcan devreye girdi. Geldiğimden bu yana İstanbul’da yalnızca bir defa birliktee kaldık onda da 90+5’te gelen golle… Başkalarında daima kazandık. Şampiyon olmadık, büyük bir adım attık. Zafere giden yol gül bahçesi değil, dikenler var. İki birliktelik daha sonrası Galatasaray’a karşı olan galibiyet hayli yeterli geldi” sözlerini kullandı.

‘Taraftarımız tribünleri doldursun’

Topluluğa da iletiler gönderen Avcı, “Kaliteli oyuncularımız var, büyük adım attık keyifli son için fakat bir şey kazanmadık unutmayalım. Trabzon kenti hislerini epeyce ağır yaşayan bir kent. Lakin Trabzonspor; lideri, yöneticileri ve oyuncularıyla epey kıymetli işler yapıyor. Puan ve istatistik olarak rekorlar kırılıyor. Trabzonspor taraftarından ricam var, içerde maçlarımız var baştan sona kadar topu kaybetse dahi oyunculara takviye olsunlar. İçerde bütün tribünleri doldurup, savunmayı ve hamlesi bizimle yapıp, rakibi baskı altına alıp, bize bu yolda yardımcı olmaları gerekiyor. Ulusal ortada biraz uzak kalacağız futboldan, dinlenecekler” yorumunu yaptı.

‘Galatasaray bu durumu atlatacaktır’

Galatasaray’ın ligdeki durumu için de Abdullah Avcı, “Zaman vakit dalgalanmalar olur, Galatasaray’ı da tebrik ediyorum. Bunu atlatacak oyuncu kümesine, tarihe ve topluluğa sahipler” açıklamasında bulundu.

‘Yerli stoper arıyoruz’

Transfer sorusuna da cevap veren tecrübeli çalıştırıcı, “Yerli stoper arayışımız var. Yabancı kotamız dolu, yerli ve genç oyunculara da yatırım yapıyoruz. Bakınca Ahmetcan 2003’lü, atılım oyuncusu olarak girdi lakin karşılık verdi buna. Türk futboluna kazandırıp, Avrupa’ya göndereceğimiz isimlerden biri. Umarım karşılık vermeye devam eder” halinde konuştu.