Vitor Hugo: Şampiyonluk fazlaca kıymetliydi

bencede

New member
Trabzonspor ’un deneyimli futbolcusu Vitor Hugo, Brezilya’nın Lancenet’e kısa bir röportaj verirken, “Bordo-mavili formayla 100 maça ulaşmaktan onur duyuyorum” dedi.

Başarılı olmak için daha fazla çalışacağını belirten Vitor Hugo, “Türkiye’nin devlerinden Trabzonspor için 100 maça ulaşmak benim için büyük onur. Bu formayla tarih yazmaya devam etmeyi umuyorum, bunun için fazlaca çalışacağım kolektif ve ferdi başarılarla dolu bir yıldı” sözlerini kullandı.

Bordo-mavili futbolcu şu biçimde devam etti: “Geçen dönemi Spor Toto Muhteşem Lig şampiyonu olarak kapatmak bizim için hayli değerliydi. Bunu başardık. Ayrıyeten bu döneme da Muhteşem Kupa’yı kazanarak başladık. Maçların birçoklarında oynayabildim ve şimdiye kadar yaptığımız her şey için fazlaca memnunum. Yeni muvaffakiyetler için grup olarak daha epeyce çalışacağız. Taraftarımız yanımızda olduğu sürece bizim başaramayacağımız şey yok.”

İlk gaye sağ kanat

Trabzonspor’da Edin Visca’nın sakatlığı transfer stratejisinin bir daha belirlenmesine niye oldu. Teknik Yönetici Abdullah Avcı’nın raporu doğrultusunda çalışmalarına başlayan idare, Boşnak futbolcunun uzun mühlet alanlardan uzak kalacak olması niçiniyle farklı bir rota izleyecek. Daha evvel sağbeke oyuncu bakan idarecilerin artık birinci maksadının Visca’nın yerini dolduracak bir sağ kanat olduğu öğrenildi.