ABD’de İş veya Turist Vizesi Olanlar İçin Hoş Geldiniz Kural Değişikliği

Leila

Global Mod
Global Mod
Washington:

Bir federal kurum Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD’ye iş veya turist vizesi (B-1, B-2) ile seyahat eden bir kişinin yeni işlere başvurabileceğini ve hatta mülakatlarda görünebileceğini söyledi, ancak müstakbel çalışanlardan başvuranların sahip olduklarından emin olmalarını istedi. yeni göreve başlamadan önce vize durumlarını değiştirmiştir.

Bir notta ve bir dizi tweet’te, ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS), göçmen olmayan işçiler işten çıkarıldığında, seçeneklerinin farkında olmayabileceklerini ve bazı durumlarda yanlış bir şekilde başka seçenekleri olmadığını varsayabileceklerini söyledi. 60 gün içinde ülkeyi terk etmek.

En fazla 60 günlük ödemesiz dönem, genellikle bir maaş veya ücretin ödendiği son gün esas alınarak belirlenen, istihdamın sona ermesinden sonraki gün başlar.

Göçmen olmayan bir işçinin işine isteyerek veya istemeyerek son verildiğinde, genellikle, eğer uygunsa, Amerika Birleşik Devletleri’nde izinli kalış süresi içinde kalmak için birkaç eylemden birini yapabilirler.

Bunlar arasında, göçmen olmayan statüsünün değiştirilmesi için başvuruda bulunulması; statü ayarlaması için başvuruda bulunmak; “zorlayıcı koşullar” istihdam yetkilendirme belgesi için başvuruda bulunmak; veya işveren değiştirmek için anlamsız olmayan bir dilekçenin lehtarı olun.

USCIS, “Bu eylemlerden biri 60 güne kadar olan ödemesiz süre içinde gerçekleşirse, göçmen olmayanların ABD’de izinli kalma süresi, önceki göçmen olmayan statülerini kaybetseler bile 60 günü geçebilir.”

İşçi, ödemesiz süre içinde herhangi bir işlem yapmazsa, kendisi ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin 60 gün içinde veya izin verilen geçerlilik süresi sona erdiğinde (hangisi daha kısaysa) Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılması gerekebileceğini söyledi.

“Birçok kişi B-1 veya B-2 statüsündeyken yeni bir iş arayabileceklerini sordu. Cevap, evet. İş aramak ve bir pozisyon için görüşmeye izin verilen B-1 veya B-2 faaliyetleridir.” ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri bir dizi tweet’te söyledi.

Aynı zamanda USCIS, herhangi bir yeni istihdama başlamadan önce, B-1 veya B-2 statüsünden istihdama izin verilen bir statüye geçiş için bir dilekçe ve talebin onaylanması ve yeni statünün yürürlüğe girmesi gerektiğini söyledi.

USCIS, “Alternatif olarak, statü değişikliği talebi reddedilirse veya yeni istihdam dilekçesi konsolosluk veya giriş limanı bildirimi talep ederse, kişi ABD’den ayrılmalı ve yeni istihdama başlamadan önce istihdam onaylı bir sınıflandırmaya kabul edilmelidir.” .

()
 
Üst