Ahmet Çalık’ın 6 numarası artık bir efsane

bencede

New member
Geçirdiği trafik kazasının akabinde 27 yaşında hayata gözlerini yuman Ahmet Çalık, Konyaspor ’u ve Türk futbolunu yasa boğarken örnek karakteriyle gönüllerde taht kuran oyuncunun anısı ölümsüzleşecek. Bu hususta vakit kaybetmeden harekete geçen Konyaspor İdaresi, Ahmet Çalık’ın giydiği 6 numaralı formayı emekli etme sonucu aldı. Bu dönemden itibaren Konyaspor’da tekrar hiç bir oyuncu 6 numaralı forma giyemeyecek. Daha 2 ay evvel kulübüyle mukavele uzatan, aldığı tekliflere rağmen Yeşil-Beyazlı ekipte ekonomik şartları sorun etmeden kalmayı kabul eden Ahmet Çalık’ın ismi beraberinde kulübün yeni tesislerine de verilecek. Lider Fatih Özgökçen’in gerçekleşecek birinci idare heyeti toplantısında bu sonucu alacağı açıklandı.

Erteleme talebine karşılık geldi

Konyaspor yaşanan acı kazadan daha sonra TFF’den hafta sonunda oynanacak olan Başakşehir maçının ertelenmesini talep etmişti. Hala grup olarak şok içerisinde olan kulübün bu talebine TFF’den beklenen karşılık geldi. Federasyonun maçı ileri bir tarihe ertelediği duyuruldu. Başakşehir’in de Konyaspor’un bu talebini direkt kabul ettiği tabir edilirken maçın tarihi çabucak sonrasında açıklanacak. Öte yandan Konyaspor İdaresi önümüzdeki hafta iç alanda oynayacakları Adana Demirspor maçının bilet fiyatlarını Ahmet’in anısına, forma numarasına ithafen 6 TL’den satılacağını deklare etti.

Parası ailesine ödenecek

Ahmet Çalık için Konyaspor’dan bir atılım de kontrat konusunda geldi. Yeşil- Beyazlılar, Ahmet Çalık’ın dönem sonuna kadar olan kontrat yükümlülüklerini ailesine ödeyecek.
 
Üst