Altay’da Mustafa Denizli kendinden emin

bencede

New member
Katıldığı bir televizyon programında Avrupa barajının 4-5 puan gerisinde yer aldıklarını lisana getiren Denizli, “Hedefi dönem başında koyduk. Yeni kurulmuş ve devam eden bir takımla Avrupa kupalarını hedefliyoruz. O kümeyle ortamızda önemli bir puan farkı yok. 4-5 puanlık farklar futbolda fark değildir. Bunların hepsini kapacağız” dedi.

Döneme beklentilerin üzerinde bir giriş yaptıklarını söyleyen Mustafa Denizli, ” Üstün Lig ‘e yeni gelmiş bir ekip için fazlaca değerli bir başlangıçtı. Son Antalya maçında hakikaten makûs oynadık, 12 haftalık dönemin en makûs maçıydı. Makûs oynasak puan alırdık. Biz ligin bütçesi en düşük kadrosuyuz ancak bu sorun ya da mazeret değil. Büyük düşünen gruplar için mali bütçeler senin kıymetini ortaya koymaz. Birinci 6 hafta zahmet yaşamadık. Sakatlıklar niçiniyle sol tarafımız güç durumda, oyuncu muhtaçlığımız var. Bunları çözeceğiz” diye konuştu.

“BENİM BÜYÜKLÜĞÜM KÜÇÜK KALIR”

Altay’ın önünde, “Büyük” sıfatının olduğunu lisana getiren teknik yönetici Mustafa Denizli, kendisine, “Büyük Mustafa” denilmesinin hatırlatılması üzerine, “Öyle bir topluluk ki burası 107-108 yıllık tarihinde 18 yıl fiilen bulunmak epey farklı hisleri birlikteinde taşıyor. Çok büyük topluluklarda bakılırsav yaptım. Bütün gençliğini geçirdiğin toplulukta hissettiklerin biraz farklı. Bunu herkes anlayışla karşılar. Tüylerin her maça çıkışında diken diken oluyor. Altay yine hak ettiği yerde. Altay’ın önünde, ‘Büyük’ sıfatı var, bizimkisi küçük olur Altay’ın yayında. Bizim büyüklüğümüzün kelamı olmaz. Bu camiayı Türkiye’de en uygun bilen ve en çok yaşayan insanlardan biriyim. Geçen yıl Üstün Lig’e çıkışımız, Altay’la bir şampiyonluk yaşamak yaşadığım bütün şampiyonluklardan farklı bir his ortaya çıkartıyor. Bütün şampiyonluklar fazlaca bedelli ancak büyüdüğün toplulukta tekrar bunları yaşamak inanılmaz memnunluk verici” yorumu yaptı.

“TARAFTARIN ŞUURU YÜKSEK”

Altay taraftarının geçen dönem vazifeye başladığında kendisini bağrına bastığını kaydeden deneyimli çalıştırıcı, “İzmir’e döndüğüm vakit o denli bir taraftar kitlesiyle karşılaştım ki bunun devam eden bir kuşak olduğunu hatırladım. Futbolculuğum vaktinde babaları, amcaları, dayıları Altay’la büyüyen çocuklar bunlar. Onları aile büyükleri üzere keyifli etmek bizim nazaranvimiz. Altay taraftarı futbol şuuru yüksek bir kümeden oluşuyor. Kaybettiği maçlardan daha sonra bağrına basıyorsa oynadığı futboldan şad demektir” halinde konuştu.

“ALSANCAK VE ALTAY ETLE TIRNAK GİBİ”

Alsancak Stadı’nın meskenleri olduğunu vurgulayan Denizli, “Evimize dönüyoruz. Stat değil orası bizim konutumuz. Benim 18 yılım orada geçti. Stat öteki bir şey. Her kadronun stadyumu vardır, ancak Alsancak Altay için farklı bir yerdir. Göztepe ‘nin, Karşıyaka’nın, Altınordu’nun, İzmirspor’un kendi tesisleri vardı. Bizim tesisimiz Alsancak’tı. Ben orada uyudum, maça çıktım, idmana çıktım. Alsancak tanımı mümkün olmayan bir pozisyondadır Altay için. Alsancak için Altay, Altay için Alsancak etle tırnak üzeredir. Mümkün değil ayrılmaz” dedi.

“İSİM KONUSUNU BİLMEM”

Alsancak Stadı’na Mustafa Denizli isminin verilmesi gündemdeki yerini korurken, bu hususta Denizli şu biçimde konuştu:

“Ben bilmem sağ olsunlar. Takip ediyorum. Kıymetli değil. Ben bütün gençliğimi o statta yaşadığım için Alsancak’ın Altay için ne söz ettiğini fazlaca düzgün biliyorum. Kolay değil 18 yıl, haftadan, aydan bahsetmiyoruz. O tarihin içerisinde güldüğün, ağladığın bütün her şey o stadın ortasında geçti. Kamp yerimiz, kulüp binamız, soyunma odamız orasıydı. Yeni stadına kavuşmuyor, Altay meskene dönüyor. Bu beraberlik epeyce değerli hem İzmir hem Türkiye için. Asla tarihten silinmeyecek.”

10 KASIM’DA DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAMIYOR

Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli, bugün 72 yaşına girdi. Atatürk’ün vefat yıl dönümü olduğu için 10 Kasım’larda doğum gününü kutlamadığını lisana getiren Mustafa Denizli, “10 Kasım bizim için yalnızca hüzün, hatırlanmak doğmak değildi. Ben doğdum fakat Türkiye’nin yasa boğulduğu gün ve yas tuttuğu günler benim doğum günümse hiç bir şey söz etmedi” dedi.

DHA