Anand Mahindra Mumbai'deki Billboard Çöküşüne Sert Tepki Verdi ve Bunu ''Kabul Edilemez'' Olarak nitelendirdi

Leila

Global Mod
Global Mod
Arama kurtarma çalışmaları şu anda sürüyor.


Salı günü Mahindra Group'un başkanı Anand Mahindra, Mumbai'de 14 kişinin ölümüne yol açan istifçilik çökmesi olayına sert tepki gösterdi. Kamu güvenliği ve gelecekte bu tür olayların önlenmesi ile ilgili bir gönderide.

''14 ölü'' diye yazdı. Om Shanti. Reklam panosunun çökmesi sonucu 60 kişi yaralandı. Kabul edilemez. Biz de modern bir metropole dönüşmeye çalışan bir şehriz. CM @mieknathshinde tüm istifçiliklerin araştırılması emrini verdi. Katı kurallara uyulmalıdır.''

Buradaki tweet'e bakın:

14 ölü.
Om Shanti
🙏🏽

60 yaralı

Bir reklam panosunun çökmesinden.

Kabul edilemez. Biz de modern bir metropole dönüşmeye çalışan bir şehriz.

SANTİMETRE @mieknathshinde tüm istifçiliklerin araştırılması emrini verdi.
Katı kurallara uyulmalıdır.pic.twitter.com/DxvsaoBm0l

— anand mahindra (@anandmahindra) 14 Mayıs 2024
Özellikle Mumbai'nin Ghatkopar bölgesindeki bir akaryakıt istasyonunun karşısında bulunan 30 metrelik reklam panosu şiddetli fırtına sırasında çöktü. Bölgedeki CCTV görüntüleri, metal yapının yere düşmeden önce birkaç arabanın tavanını parçaladığını gösteriyor. Arama kurtarma çalışmaları şu anda sürüyor.

Maharashtra Başbakanı Eknath Shinde, çöküş alanını ziyaret etti ve hükümetinin şehirdeki tüm istiflerin yapısal denetimini yapacağına dair güvence verdi. Ayrıca istifçilik çöküşünde ölen her kişinin ailelerine ₹ 5 lakh yardım yapılacağını da duyurdu.

Bu arada Bay Mahindra'nın tweet'i viral hale geldi ve karışık tepkiler aldı. Bazıları katı kuralların getirilmesi gerektiğini söylerken, bazıları da olayla ilgili soruşturma yapılması çağrısının tepkisel bir eylem olduğunu söyledi.

Bir kullanıcı, ''Neden böyle bir olaydan ve can kaybından sonra öğreniyoruz, neden devlet önceden önlem alamıyor?'' dedi. Aynı şey Karayolundaki delik vakalarında da oluyor.''

İkinci bir kullanıcı, ''Tamamen katılıyorum, tüm inşaat işlerinde güvenlik en önemli öncelik olmalıdır.'' yorumunu yaptı. Daha sıkı düzenlemeler olmasını umalım.''

''Bu reklam panosu geçen yıl Hindistan'ın en büyük reklam panosu olarak Limca Rekorlar Kitabı'na kaydedildiğinde, BMC'nin bu yasa dışı statüsünden herhangi bir şekilde haberdar olmaması garip. Ölenlerin aileleri, Maha hükümetinin daha önce açıkladığı gibi, insan yaşamının bedeli olarak 5 lakh alacak ve bu olayı yakında unutacağız'' diye ekledi.

Dördüncüsü, ''Tüm istifçiliklere soruşturma emri verilmesi öfkeden dolayı tepkisel bir eylemdir, aksi halde bu trajediden önce yapılabilirdi.'' dedi.
 
Üst