Atiq Ahmed Hakkında 5 Gerçek, UP Gangster Adam Kaçırma Davasında Suçlu Bulundu

Leila

Global Mod
Global Mod
Gangster Atiq Ahmed, 2006 yılında avukat Umesh Pal’ın kaçırılması davasında Prayagraj’daki bir mahkeme tarafından ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Atiq Ahmad’ın kardeşi Khalid Azim ve diğer altı kişi davadan beraat etti.

İşte Atiq Ahmed hakkında en önemli 5 gerçek:


  1. Eski bir Samajwadi Partisi milletvekili olan Atiq Ahmad, BSP Milletvekili Raju Pal cinayetinin kilit tanığı olan son Umesh Pal cinayeti davası da dahil olmak üzere 100’den fazla ceza davasında suçlanıyor.


  2. Umesh Pal, Prayagraj’daki evinin önünde vurularak öldürüldükten sonra bu Şubat ayında adı yine manşetlere çıktı.


  3. 61 yaşındaki Ahmad, kendisine karşı ayrı bir davada şikayetçi olan Umesh Pal’ı öldürmek için hiçbir nedeni olmadığını, çünkü duruşmanın önümüzdeki ay biteceğini ve Umesh Pal’ın davasında yapacak bir şeyi kalmadığını söyledi. bu önemli.


  4. Kısa bir süre önce, kendisinin ve ailesinin davaya haksız yere “halatlandığını” iddia ederek koruma için Yüksek Mahkeme’ye taşındı.


  5. Hapishanedeyken bir emlak iş adamının kaçırılmasını planlamakla suçlandıktan sonra Yüksek Mahkeme’nin talimatıyla Gujarat hapishanesine nakledildi. Haziran 2019’dan beri Sabarmati merkez hapishanesinde bulunuyor.
yorum gönder
 
Üst