Başbakan Modi'nin YouTuber Maithili Thakur ile yaptığı şaka viral oluyor

Leila

Global Mod
Global Mod
23 yaşındaki şarkıcı, 'Yılın Kültür Elçisi' ödülünü kazandı.

Yeni Delhi:

Başbakan Narendra Modi, Cuma günü ilk kez düzenlenen Ulusal Yaratıcılar Ödülleri'nde Bihar merkezli şarkıcı Maithili Thakur ile neşeli bir an paylaştı. Başbakan, 23 yaşındaki şarkıcıya 'Yılın Kültür Elçisi' ödülünü takdim ederken, müzisyenden izleyicilere birkaç şiir söylemesini istedi.

Ardından gelen şakalaşmanın Habersu viral oldu.

Başbakan, “Neden biraz şarkı söylemiyorsun? İnsanlar sürekli beni dinlemekten yoruldu” diye şaka yaptı.

Talebine yanıt veren Bayan Thakur, “Elbette efendim” dedi.

Bunun üzerine Başbakan, “İnsanların beni dinlemekten yorulduklarına katılıyor musunuz?” diye espri yaptı.

Şaşıran Bayan Thakur, seyirciler için şarkı söylemeyi kabul ettiğini açıkladı. Başbakan'ın bu yanıta gülümsediği görülüyor.

#KOL SAATİ | Delhi: İlk Ulusal Yaratıcılar Ödülü'nde Başbakan Narendra Modi, Bharat Mandapam'da Maithili Thakur'a Yılın Kültür Elçisi ödülünü takdim etti. pic.twitter.com/uD0g9vkaxq

— ANI (@ANI) 8 Mart 2024
Şarkıcı, ödülü aldıktan sonra PM Modi ile bir Haber da paylaştı. Klipte “Sizinle bugün tanıştım. Çok mutluyum” diyor.

Geçmişte Başbakan Modi, genç şarkıcının müzikal yeteneğini övmüştü ve ayrıca Ocak ayında Ayodhya'daki Ram tapınağının mega kutsama töreni öncesinde onun söylediği popüler bir Ram bhajan'ını paylaşmıştı.

Başbakan Modi, X'teki bir gönderide Bayan Thakur'un “melodik melodilerinin” insanlara Lord Ram'ın hayatını hatırlattığını söyledi. “Ayodhya'daki Pran Pratishtha olayı, ülke genelindeki aile üyelerime Lord Shri Ram'ın hayatı ve idealleriyle ilgili her olayı hatırlatıyor. Böyle duygusal bir olay Shabari ile ilgilidir. Dinleyin, Maithili Thakur ji'nin bunu nasıl ifade ettiğini dinleyin. Onun melodik melodileri” dedi.

Yeni Delhi'deki Bharat Mandapam'da düzenlenen Ulusal Yaratıcılar Ödülleri, diğerlerinin yanı sıra sosyal değişimi, çevresel sürdürülebilirliği, eğitimi ve oyunu etkileme çabalarını ödüllendiren 20 kategorideki dijital yaratıcıları kutladı.

Kategorilerde dijital içerik oluşturucular için 1,5 lakh'tan fazla aday gösterildi ve 10 lakh oy kullanıldı. Cuma günü aralarında Kabita Singh (Kabita's Kitchen), Ankit Baiyanpuria, Kamiya Jani ve Ranveer Allahbadia (BeerBiceps) gibi popüler yaratıcıların da bulunduğu 23 kazanan ödüllendirildi.