“Beyzbol Oynayabilen Vurucu…”: Harbhajan Singh, Hindistan’ın WTC Takımında Neyin Eksik Olduğunu Açıkladı

Leila

Global Mod
Global Mod
Eski Hindistan spinner Harbhajan Singh, seçicinin Avustralya’ya karşı Dünya Test Şampiyonası (WTC) finali için deneyimli vurucu Ajinkya Rahane’yi geri çağırma kararını destekledi. 82 test maçı tecrübesi olan Rahane, en son geçen yıl Ocak ayında Hindistan için oyunun en uzun formatında oynadı. O zamandan beri, zayıf formu nedeniyle seçim için değerlendirilmedi. Bununla birlikte, yerel pistteki formu ve devam eden IPL 2023, test tarafına geri çağrılmasını sağladı.

Harbhajan, sırtındaki sakatlık nedeniyle sahalardan uzak kalan Shreyas Iyer’in yokluğuna dikkat çekerken, yönetimin Rahane dışında başka seçeneği olmadığını öne sürdü.

“Ajinkya Rahane uzun süredir Hindistan için oynuyor ve aynı zamanda takımın kaptanlığını da yapıyor. Harika bir tekniğe sahip çok yetenekli bir oyuncu. Kararın şu anki formu göz önünde bulundurularak alındığını ve bu nedenle geri çağrıldığını hissediyorum. “Çünkü Shreyas Iyer hala takımın bir parçası değil. Ve Iyer’in yokluğu Rahane’e bir fırsat sunuyor ve bu büyük bir maç. O da büyük bir oyuncu ve umarım bu büyük performansı seçimi haklı çıkarmak için verir. Harbhajan YouTube kanalında “Bu seçimi yüzde 100 destekliyorum ve bunun harika bir karar olduğunu düşünüyorum. Aslında bundan başka bir çözüm yoktu” dedi.

Ancak Harbhajan, Suryakumar Yadav’ın takımın bir parçası olması gerektiğini hissetti ve seçicinin üç spinner yerine fazladan bir vurucu seçmesi gerektiğini söyledi.

“Bu turu kaçıran tek kişi Suryakumar Yadav. Takımın bir parçası olmalıydı. Belki üç spinner taşımak yerine fazladan bir vurucu taşıyabilirlerdi. Çünkü orta düzende yok edebilecek bir vurucuya ihtiyacınız var. Evet, 4-5 maçlık zorlu bir dönem geçirdi ama diğer oyuncular için seçim kriteri IPL ise o zaman o bile seçilmeliydi, o ritmi bulmuş olsa bile” diye ekledi.

İddiasını daha da desteklemek için Harbhajan, Suryakumar’ın saldıran kriket markasıyla bir x faktörü sağlayacağı görüşündeydi.

“Gilchrist, Avustralya için 6-7 numarada ortadan geldiğinde bowling oyuncularını mahvederdi. Bu yüzden kadroda Rishabh Pant gibi beyzbol kriket oynayabilen bir vurucuya ihtiyacınız var. Hindistan bu sırada Suryakumar’ı kaçıracak tur,” Harbhajan imzaladı.


Bu yazıda bahsedilen konular
 
Üst