Biniam Girmay: Prosecco mantarı ile gözünü yaraladıktan sonra Giro d’Italia’dan çıkan Eritreli bisikletçi

Leila

Global Mod
Global Mod
Bir bisikletçi, tarihi etap zaferini kutlarken kendini yaraladıktan sonra Giro d’Italia’dan emekli olmak zorunda kaldı.

Eritreli binici Biniam Girmay Salı günü büyük bir turda etap kazanan ilk Siyah Afrikalı oldu. 22 yaşındaki sporcu, 10. etapta Jesi’de heyecan verici bir sprintte Mathieu van der Poel’i yendi.

Ancak podyum kutlaması sırasında sol gözüne prosecco mantarı sokması sonucu yaralanarak yerel bir hastaneye götürülmek zorunda kaldı.

Takım doktoru Piet Daneels, tıbbi muayenelerin gözde kanama olduğunu ortaya çıkardığını ve bisikletçinin daha fazla riski “en aza indirmek” için geri çekildiğini söyledi.

Girmay daha sonra hastaneden döndüğünde takım arkadaşlarıyla kutladı, ancak şimdi yarışmadan çekildi.

Ekibinin Facebook sayfasında
bir görüntüde “Şampanyaya olanlardan dolayı biraz üzüldüm ama otele döndüğümde onlar da çok mutlu oldular” dedi.
“Mesaj ve destek için herkese teşekkür etmek istiyorum,” Girmay Twitter’da ekledi.

“İyiyim… Giro’nun geri kalanını kaçırdığım için bu beni üzüyor ama durup iyileşmem ve birkaç gün dinlenmem gerekiyor.”