Bir Tam Hizmet Havayoluna Sahip Olmak İyi Değil

Leila

Global Mod
Global Mod
Eski Jet Airways CEO’su Sanjiv Kapoor, Hindistan’da bir havayolunun yeniden canlandırılabileceğini söyledi.


Yeni Delhi:

Seyahat endüstrisi kıdemli ve eski Jet Airways CEO’su Adayı Sanjiv Kapoor bugün Haberler’ye hava yolunun geri dönüşünün sadece şirket için değil, aynı zamanda pazar için de iyi olduğunu söyledi. Haberler’ye özel bir röportajda “Hindistan kadar büyük bir pazarda, tam hizmet veren havayolları seçeneğine ihtiyacınız var. Tüketiciler, şirketler vb. Delhi’den Mumbai veya Kalküta’ya yapılan iç hat uçuşlarının fahiş ücretlerine işaret eden röportaj.

“Rekabet yoksa bu daha da kötüye gidebilir” dedi.

“IPC sürecinin işe yarayabileceğini göstermesi iflas süreci için iyi. Hindistan’da bir havayolu yeniden canlandırılabilir” diye ekledi.

Bay Kapoor, iflas çözüm sürecinde Jet Airways için kazanan teklif sahibi olarak ortaya çıkan Jalan Kalrock Konsorsiyumu tarafından bir yıl önce Jet’in yeniden canlanmasına öncülük etmesi için Jet’in başına getirildi. İki gün önce birçok kişiyi şaşırtan bir kararla görevinden ayrıldı.

Bir sonraki adımının ne olacağı sorulduğunda, bir sonraki girişiminin bağlantılı görünmemesi için bir “sakinleşme dönemi” istediğini söyledi.

Havayolunun geçen yıl sonunda iptal edilen yeniden hizmete girmesiyle ilgili olarak, “Mülkiyetin devredildiği tarihten itibaren uçmak için altı haftaya ihtiyacımız vardı. Devir gerçekleşseydi, Jet 2015 yılının ortalarında göklerde olacaktı. Kasım”.

Tüm iflas faturaları tasnif edildikten sonra ek bir ödeme talebinin kabul edilmesinin, bunun tekrar eden bir olay olup olmayacağına dair birçok soru da dahil olmak üzere zorluklara yol açtığını söyledi.

Tata’nın Air India’yı satın alması göz önüne alındığında, Jet’in şimdi hizmetlere devam etmesinin daha zor olup olmayacağı sorulduğunda, Hindistan’ın potansiyelinin çok büyük olduğunu söyledi. Hindistan’ın bugün 700 ticari uçağı var.

“Çin’deki üç büyük havayolunun her birinin 700’ü var. ABD’nin en büyük üç havayolunun her birinin 1000’i var. Hindistan büyüme hızında büyürse, Air India’nın sipariş ettiği 700 veya 500 uçak yeterli olmaktan çok uzak olacak.” ekledi.
 
Üst