“CSK ve MS Dhoni Oldu…”: Sourav Ganguly Doff’un Şapkası 4 Kez Şampiyonlara

Leila

Global Mod
Global Mod
MS Dhoni, IPL 2023’te Chennai Super Kings için iş başında© BCCI


Eski Hintli kriket takımı kaptanı Sourav Ganguly, Chennai Super Kings’in Eleme 1’de savunan şampiyonlar Gujarat Titans’ı yenerek Hindistan Premier Ligi (IPL) 2023 finaline katılmaya hak kazanmasının ardından MS Dhoni’ye övgüler yağdırdı. Dhoni ve Ganguly, kıdemli oyuncunun “büyük maçları nasıl kazanacağını gösterdiğine” dikkat çekti. India Today ile yakın tarihli bir etkileşimde Ganguly, Dhoni’yi kaptanlığı ve CSK gençlerine nasıl liderlik ettiği için selamladı.

“Chennai Super Kings ve MS Dhoni muhteşemdi. Büyük maçların nasıl kazanılacağını gösterdiler. Dhoni, kaptanlığında dikkat çekiciydi. Büyük maçları nasıl kazanacağını gösterdi” dedi.

IPL 2023, birkaç genç yeteneğin mükemmel performans gösterdiği bir turnuva oldu ve eski Hindistan kaptanı, aralarında bazı önemli performans gösterenlere işaret etti.

“Rinku Singh iyi oynadı, Dhruv Jurel iyi oynadı ve Yashasvi Jaiswal da iyi oynadı. Jitesh (Sharma), Punjab Kings için iyi oynadı. Suryakumar (Yadav) ve Tilak Varma iyi oynadılar. IPL çok büyük bir turnuva ve son derece iyi iş çıkardılar,” diye ekledi eski Hindistan kaptanı.

IPL 2023 bittiğinde, Hindistan’ın Oval’de Avustralya ile karşılaşacağı Dünya Test Şampiyonası (WTC) finali için hazırlıklar başlayacak. Ganguly, maçın galibini tahmin etmenin zor olduğunu ancak iki üst taraf arasında rekabetçi bir final olmasını dilediğini söyledi.

“Umarım maç çok güzel olur. Kimin kazanacağını bilmiyorum ama orada olacağım. Hindistan’ın kazanmasını istiyorum ama şu an için 50-50,” diye bitirdi Ganguly.


Bu yazıda bahsedilen konular
 
Üst