Delhi Polisi Yemin Töreninde “Gizemli Hayvan” Hakkındaki Vahşi Konuşmayı Bitirdi

Leila

Global Mod
Global Mod
Başkan Murmu 72 bakana görev ve gizlilik yemini etti.


Delhi:

Delhi Polisi, dün yemin töreni sırasında Rashtrapati Bhavan'da “gizemli” bir hayvanın görüldüğü ve sosyal medyada viral olan bir Haber üzerine ortalığı dağıttı.

BJP milletvekili Durga Das Uikey, bakanlık yemini ettikten sonra Başkan Droupadi Murmu'yu selamlarken, sosyal medyada pek çok kişinin iddia ettiği gibi “kedi benzeri” bir hayvan Haberin Detaylarıda görüldü.

Delhi Polisi Ne Dedi

Delhi Polisi gizemi sona erdirdi ve şöyle dedi: “Bazı medya kanalları ve sosyal medya hesapları, dün Rashtrapati Bhavan'da düzenlenen yemin töreninin canlı yayını sırasında çekilen bir hayvan resmini gösteriyor ve bunun vahşi bir hayvan olduğunu iddia ediyor.”

Bazı medya kanalları ve sosyal medya hesapları, dün Rashtrapati Bhavan'da düzenlenen yemin töreninin canlı yayını sırasında çekilmiş bir hayvan görüntüsünü yayınlıyor ve bunun vahşi bir hayvan olduğunu iddia ediyor.

— Delhi Polisi (@DelhiPolice) 10 Haziran 2024
Delhi Polisi X'teki bir gönderide, “Bu gerçekler doğru değil, kameraya kaydedilen hayvan sıradan bir ev kedisidir. Lütfen bu tür anlamsız söylentilere inanmayın.” dedi.

Sosyal medyada spekülasyonlar dolaştı, bazıları bunun bir leopar olduğunu iddia etti. Yemin töreni sırasında Hindistan'ın en güvenli komplekslerinden biri olan Rashtrapati Bhavan'ın ön avlusunun yakınında bulunan bir hayvan da varsayımlara yol açtı. PTI haber ajansı, Delhi Polis yetkilisinin kompleksin içinde yalnızca köpeklerin ve “evcil” kedilerin bulunduğunu söylediğini aktardı.

Orman Bakanlığı'ndan bir yetkilinin aktardığına göre PTI, başkanlık malikanesinde herhangi bir leopar görüldüğüne dair önceden bir rapor bulunmadığını bildirdi.

Modi 3.0 – Yemin Töreni

Başkan Murmu, 30 kabine bakanı, 36 Devlet Bakanı (MoS) ve bağımsız sorumlu beş MoS dahil olmak üzere 72 üyeli Bakanlar Kuruluna görev ve gizlilik yemini etti.

Rajnath Singh, Amit Shah, Nitin Gadkari, Nirmala Sitharaman ve S Jaishankar gibi önemli isimler Kabine bakanları olarak görevlerine devam ediyorlar. Yeni Bakanlar Kurulunda NDA ittifak ortaklarından 11 bakan yer alıyor.

73 yaşındaki Başbakan Modi, on yıllık Birleşik İlerici İttifak (UPA) yönetiminin ardından kazandığı büyük “Marka Modi” zaferinin ardından 2014'te Başbakan olduğundan bu yana ilk kez üçüncü döneminde veya Modi 3.0'da bir koalisyon hükümetine başkanlık edecek. .

Başbakan Narendra Modi'nin kabinesi tarihi üçüncü döneminde dört büyük bakanlığın bilinen yüzlerini koruyacak – Amit Shah İçişleri portföyünü elinde tutacak, Rajnath Singh Savunma, Dışişleri Bakanlığı S Jaishankar ve Maliye Bakanlığı da Nirmala Sitharaman tarafından tutulacak. Başbakan, Personel, Kamu Şikayetleri ve Emeklilik Bakanlığı, Atom Enerjisi Dairesi ve Uzay Dairesi'ni yönetecek.
 
Üst