Dünya futbolu Pele’yi andı

Leila

Global Mod
Global Mod
Dünya futbol efsanesi Pele’nin vefatının akabinde yıldız isimler onun hakkında paylaşımlarda bulundu. İşte o paylaşımları…

Ronaldo Nazario: Eşsiz, şahane, teknik, harika. çeşidinin tek örneği. Bugün ortamızdan ayrılıyor. Futbolun tek hükümdarı. Tüm vakit içinderın en uygunu. Senden daha sonra gelmek ne büyük ayrıcalık. Yeteneğin her oyuncunun geçmesi gereken bir okul. Mirasın kuşakları aşacak. Teşekkürler Pele, Allah rahmet eylesin.

Neymar: Pele’dilk evvel 10, yalnızca bir sayıydı. Bu hoş cümleyi hayatımın bir noktasında okumuştum ancak eksik. Pele’dilk evvel futbol yalnızca bir spordu. Pele her şeyi değiştirdi. Futbolu sanata, cümbüşe dönüştürdü. Yoksullara, siyahlara dahası Brezilya’ya tanınırlık verdi. Futbol ve Brezilya, Kral yardımıyla statüsünü yükseltti. O gitti fakat büyüsü kaldı. Sonsuza kadar Pele.

Mbappe: Futbolun hükümdarı ortamızdan ayrıldı lakin mirası asla unutulmayacak. Huzur ortasında uyu KRAL

Mourinho: 2005 yılında BBC mükafatını onun elinden almıştım. Bugüne kadar en gurur duyduğum anlardan bir tanesiydi. Onu Manchester’da ağırlamaktan dolayı fazlaca memnundum. Huzur ortasında uyu Kral Pele. Çok üzgünüm.

Cristiano Ronaldo: Tüm Brezilya’ya ve bilhassa ailesine derin başsağlığı diliyorum. Ebedi Kral Pele’ye yalnızca bir “hoşça kal” tüm futbol dünyasının şu anda yaşadığı acıyı tabir etmeye asla yetmeyecek. Milyonlarca insan için ilham kaynağı. Bana gösterdiğin sevgi uzaktan da olsa paylaştığımız her anımızda değerliydi. Asla unutulmayacak ve anısı sonsuza kadar yaşayacak. Huzur ortasında uyu Kral Pele

Roberto Carlos: Futbol dünyası bizim için yaptığın her şey için sana teşekkür ediyor teşekkürler Kral.

Ronaldinho: Tüm aileye başsağlığı diliyorum. Huzur ortasında uyu Kral.

Rivaldo: Futbolumuzu, alanda yaptıklarıyla dünya çapında tanınır ve hürmet duyulur hale getirdi. Asla unutulmayacak. 10 numara onunla manalı hale geldi. Kral Pele, mirasın sonsuza dek sürecek. Allah, ailene sabır, ferahlık versin. Huzur ortasında yat Kral Pele.

Messi: Huzur ortasında uyu.

Zidane: Ebedi Kral Pele.

Haaland: Rastgele bir oyuncunun yaptığını gördüğünüz şeyi birinci Pele yaptı. Huzur ortasında uyu.

Lewandowski: Huzur ortasında uyu Şampiyon. Cennetin artık yeni bir yıldızı var. Futbol dünyası bir kahramanını kaybetti.

Richarlison: Bugün futbol en hoş kısmına, dünyayı büyüleyen ve oyunun tarihini sonsuza dek değiştiren adama veda ediyor. Her vakit en büyük olacaksın. Zira 60 yıl evvel, karşılaştığın tüm zorluklarla, bugün epeyce az kişinin yapabileceğini yaptın. Bininci golünü çocuklara adayan ve ülkemize epeyce daha fazlasını yapabileceğini gösteren adam. Sen hiç bir vakit kıyaslanamazsın. Kral, teşekkür ederim. Allah seni kucaklayarak karşılasın.