“Dürüstlüğümüzden Şüphe Etmeyin”: Sunil Gavaskar Avustralya Medyasını ve Eski Kriket Oyuncularını Eleştirdi

Leila

Global Mod
Global Mod
Sunil Gavaskar, Avustralya medyasını ve eski kriketçileri eleştirdi© heyecan


Hintli kriket efsanesi Sunil Gavaskar, Avustralya medyasının devam eden Hindistan-Avustralya Test serisinde kullanılan sahalarla ilgili haber yapma biçiminden duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi ve hatta bazı eski oyuncuları “zevkli” olmayan yorumlar yapmakla suçladı. Çeşitli eski Avustralyalı kriket oyuncuları, şimdiye kadar dizide kullanılan yüzeyler hakkında sürekli olarak konuşuyorlardı ve Avustralya medyası bunu her zaman olumsuz bir şekilde bildirdi. Nagpur sahasına “tehlikeli” demekten Hindistan’ı “saha doktorluğu” yapmakla suçlamaya kadar, suçlamaların listesi derin ve bu Gavaskar’ı oldukça hayal kırıklığına uğrattı.

“Steve Smith aslında Hindistan’da oynamaktan ve kaptanlık yapmaktan hoşlandığını söyledi çünkü her teslimat bir meydan okumadır, her şey oldukça hızlı bir şekilde değişebilir. Mevcut Avustralyalı oyuncular, bazı eski oyunculardan gelen gürültü dışında hiçbir şey söylemedi. “Bu biraz rahatsız edici oldu. Gavaskar, India Today’e verdiği demeçte, 75 yıllık Hindistan-Avustralya dostluğu dönemine girdiğimizi düşünürsek, Avustralya’dan gelen bazı eski oyuncular pek de zevkli olmayan kelimeler kullanamadı.”

Gavaskar ayrıca sahanın her iki taraf için de aynı olduğuna ve her iki takımdaki oyuncuların farklı durumlarda iyilik bulması konusunda bir noktaya değindi. Hindistan ilk iki maçta tamamen hakim olurken, Avustralya Indore’da Matt Kuhnemann ve Nathan Lyon sayesinde sağlam bir geri dönüş yaptı.

“Sahne her ikisi için de aynıydı. Denizaşırı ülkelere geldiğinizde evdeki gibi sahalar almayacağınızı oynayın ve kabul edin, ancak Kızılderililerin bütünlüğünden şüphe duyarak kafatasları gibi kelimeler kullanmayın. Hiçbir ülkenin tekeli olamaz. Dürüstlük ve dürüstlük üzerine, Bunu kesinlikle açıklığa kavuşturalım. Ben çok gururlu bir Kızılderili’yim. Biri Kızılderililer ve kendim hakkında şüphe uyandırdığında, fikrimi söyleyeceğim “diye ekledi.

Günün Öne Çıkan VideosuAzhar ve Yuvraj, Sania’nın Swansong Gösteri Maçına Katıldı


Bu yazıda bahsedilen konular
 
Üst