Fenerbahçe teknik yöneticisi İsmail Kartal: Bugün oyuncularım bir karakter koydu

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig ‘in 25. hafta gayretinde Fenerbahçe deplasmanda Giresunspor ile karşı karşıya geldi. Çabadan 2-1’lik skorla galip ayrılan Sarı-Lacivertli takımda teknik yönetici İsmail Kartal, maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Olumlu futbol oynatmak istediğini belirten İsmail Kartal, “Pozitif futbol oynatmak isteyen bir antrenör olduğumu daha evvelki maçlarda da söylemiştim. Fenerbahçe’ye yakışır bir oyun oynatmaya çalışıyorum. Mazeret bulmadan elimdeki oyuncuların en uygununu kullanmaya çalışıyorum.” kelamlarını söylemiş oldu.

“3 gün evvel oynayan bu grup, bugün 120 KM koştu”

Fenerbahçe’nin 3 gün evvel Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadığı Kayserispor maçına değinen deneyimli teknik adam, “3 gün evvel oynayan bu kadro, bugün 120 KM koştu. Hakan hoca da bugün Fenerbahçe’nin düzgün oynadığını söylemiş oldu. Bugün oyuncularım bir karakter koydu.” dedi.

“Sabırlı olmak lazım”

Grubun oyununu geliştirmek için vakte gereksinimleri olduğunu da belirten İsmail Kartal, “Oyunumuzu geliştirebilmemiz için oyuncuların da gelişmesi lazım. Birden olmuyor. Sabırlı olmak lazım. Biz hayli çalışıyoruz. vakit içinde bir arada üstesinden geleceğiz. Oyuncularımızla birlikte bunu devam ettirmemiz gerekiyor.” kelamlarını sarf etti.